ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ
ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ
М. Коцюбинський
Драматургічна повість
Тривалість: 2 год 25 хв
Велика сцена

Один з найвідоміших творів М. Коцюбинського «Тіні забутих предків», неодноразово поставав на сценах театрів світу. Хвилював сюжет і кіномитців. Сергій Параджанов  зняв однойменний фільм, який став шедевром українського кіно.
Твір про карпатських горян, Коцюбинський задумав написати після перебування у Карпатах. Гірський край йому здавався казковим куточком, де все захоплювало у чарівний полон. Він вивчав побут, звичаї, мову і фольклор гуцулів. Саме ці спостереження і враження були покладені в основу твору «Тіні забутих предків».
У двох ворогуючих сім’ях Палійчуків і Гутенюків зростають Іван та Марічка, які змалку закохані один в одного. Вони вирішують ніколи не розлучатись і планують одружитись. Та на спільне життя потрібні гроші. За ними й вирушає на полонину Іван. Саме в цей час Марічка трагічно гине. Як житиме Іван без коханої? Чи вдасться йому побудувати щасливу сім’ю з іншою?

Прем'єра - березень 2013 року

Інсценізація та сценічне втілення режисера-постановника, заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Бориса
Сценографія та костюми художника-постановника Анни Пілюгіної
Музичне оформлення головного диригента заслуженого артиста України Зіновія Крета
Пластичне вирішення заслуженого артиста України Олексія Яриша
Художник по світлу -  Дмитро Усик
Звукорежисер  - Богдан Сівак
Помічник режисера - Олександр Лоєвський

Цими вихідними в облмуздрамтеатрі "постануть" "Тіні забутих предків" М. Коцюбинського (ВІДЕО)
Тіні предків вийдуть на сцену Рівненського облмуздрамтеатру (ВІДЕО)

Рівненський драматичний театр живе Гуцульщиною

"Тіні забутих предків" оживуть на сцені рівненського драмтеатру

На прем’єру вистави "Тіні забутих предків" у Рівному розкупили всі квитки

Дійові особи та виконавці:


Іван Палійчук - артист драми Олег Ягелюк
Марічка Гутенюківна - артистка драми Юлія Крет,   артистка драми Оксана Муріна,   артистка драми Анастасія Фролова
Палагна - заслужена артистка України Ніна Ніколаєва,   артистка драми Наталія Тертичка
Мольфар - заслужений артист України Станіслав Лозовський
Химка-Чаклунка - артистка драми Вікторія Фіськович
Чугайстер - заслужений артист України Сергій Бондарук,   артист драми Ігор Ніколаєв
Ватаг на полонині - народний артист України Георгій Морозюк,   заслужений артист України Віктор Янчук
Батько Івана - заслужений артист України Володимир Дьяков
Батько Марічки - артист драми Віталій Зубченко
Мати Івана - артистка драми Емілія Морозюк
Мати Марічки - артистка драми Валентина Антонішина,   артистка драми Ольга Лозовська
Іван Палійчук у дитинстві - артист драми Юліан Петрів,   Артист драми Дарій Ніколаєв
Марічка Гутенюківна у дитинстві - Єлізавета Шевчук
Палагна у дитинстві - ---
Троїсті музики - артисти оркестру
Трембітають - артист оркестру Олександр Голик,   артист оркестру Сергій Мартинюк,   артист оркестру Олег Літвин
В масових сценах - артисти театру

Якщо Вам сподобалась вистава, рекомендуємо також переглянути: 

Коментарі

Сторінки:  <попередня  1  2  3
25.03.2013 22:25 Олексій Пушкін! пише:
Дуже радий, що відвідав чудове дійство здачу вистави "Тіні забутих предків" мені сподобалося, як передали аутентичність гуцульських обрядів і т.д.(Це просто дуже гарно) Костюми супер, так багато всього зібрали для однієї вистави! Сподобалася ідея дощу на сцені! Добре, що залучили дітей вийшло цікаво)) Актори порадували своїми перевтіленнями в образи героїв повісті М. Коцюбинського. Кондратюк і Лозовський на висоті, як завжди! Браво! Браво! Браво! Всьому акторському складу! Ми вас всіх обожнюємо!Я навіть маму привів на виставу, яка небула років 7, яка сама мене водила в наш театр))

P.S: Ну от і щє одна вистава поповнить мій довгій список театрала :)

А доречі раджу відвідати в антракті Фотовиставку "Одвічна магія Карпат" Анатолій Мізерний, на 2ому поверсі, на тематику вистави!
26.03.2013 11:16 до Олексія пише:
А я, на відміну від Вас, йду в театр, щоб подивитися гру акторів! Це ж - ТЕАТР!!! Якби я хотів послухати пісні чи подивитися обряди - то пішов би на виступ фольклорних колективів!
Щодо гри Станіслава Лозовського - не погоджусь з деякими попередніми дописувачами. Станіслав впорався зі своєю роллю достойно! Ну от скажіть - як саме він мав зіграти свій сум і біль? це ж не фільм Параджанова, де в очах Івана показано весь його смуток...
26.03.2013 14:29 І я скажу пише:
Вистава мені сподобалася, досить достойно зіграно, не нудна, і суть вловити просто. Та справді, акторський склад підібрали не дуже вдало, зокрема маленька Марічка явно краще зіграла за Марічку дорослу (Юлію Крет). В нашому театрі всі актори надзвичайно талановиті, чому ж головні ролі завжди грають одні і тіж актори? Коли в головній ролі побачимо Ширка, Боярську, Кондратюка???
27.03.2013 10:51 Тетяна пише:
Вистава чудова! Багате вбранння, проникливі пісні, музика, яка неперевершено додала драматизму. Мені пісня Марічки та Івана наспівувалась ще кілька днів в голові.) Дітки прекрасно впорались зі соїми ролями, браво! Наш театр справді достойний! У кожній виставі вкладена душа, цього не відняти. А те, що кожна вистава своєріна, не кожному доступна, то це зрозуміло. Але деякі негативні відгуки можна було б викласти і більш конструктивно. Погоджусь частково з тим, що драматичні сцени можна було б зробити довшими, але від цього вистава не стала гіршою ані на краплинку. І взагалі, особливо українську класику наш театр показує чудово! Українці повинні знати свою мову, історію і культуру. Тоді можливо ми будемо більш схожі на освічену цивілізовану країну. Так тримати! БРАВО АКТОРАМ І УСІЙ ТВОРЧІЙ ГРУПІ!!!
29.03.2013 14:21 Катя пише:
Підкажіть, будь ласка, скільки коштує квиток.
29.03.2013 14:48 Я так думаю пише:
15-50
31.03.2013 11:31 Закохана в театр пише:
Вчора були на виставі. Враження просто СУПЕР! Всім акторам БРАВО! Особливо Ніні Ніколаєвій. Палагна була неперевершена! А Микота кондратюк? Як він хмару відвертав! А В'ячеслав Давидюк? Як він розповів легенду про гори! Всі-всі молодці.
А завдяки зіграним обрядовим сценам, коломийкам ми ніби перенеслися в карпатський край, відчули особливість цього народу.
Дуже приємно, що наші актори подарували нам таку можливість, відчувається внесок кожного з них!
02.04.2013 12:18 Ха-ха пише:
Немає нудних вистав - є нудні гдядачі! І таких все більше, тому в театрах шоу і парад костюмів витісняє гру
10.04.2013 19:49 Тетяна пише:
Враження від вистави двоякі. Вийшов такий собі мікс театральної вистави з мюзіклом. Дуже багато співу і танців. Танець пастухів з бринзою неперевершений. Обрядова частина цікава, але надмірна, перенасичена. Таке враження, що намагалися втиснути усе, що мали. Вийшло забагато. Особливо це відчувалось в сцені святкування Різдва. Сподобалась сценографія, порадували нові рішення, як от дощ на сцені, вийшло дуже атмосферно. Рухливі висячі колоди на фоні відповідної музики точно і вдало передавали настрої. Гарною була сцена весілля. По справжньому зачепив обряд похорон і сцена кохання між Палагною і Мольфаром. Акторка Ніколаєва зіграла прекрасно. А от гра Юлії Крет (Марічка доросла) не дуже переконлива, лише остання сцена з нею в образі примари була вдалою. Відчувається, що вистава сира, дещо затягнута, є чимало простору для скорочення, а от актори в багатьох моментах недотягували. Загалом вважаю виставу гарним досвідом і збагаченням для театру і міста. Вщент заповнений глядачами зал і ажіотаж навколо неї також вселяють радість і надію.
21.04.2013 16:24 Андрій. пише:
Привіт. Ніколи не залишав коментарі. Та дивлюся стільки всього понаписували. Вирішив і своє враження записати. Був на виставі два рази. На здачі і зі своіми однокурсниками-товаришами. Вистава нам дуже сподобалася. Готував іх, що буде довго. Та о-па, скоротили виставу. Це добре. Бо висидіти три голини, як би цікаво не було, складно. Побачив нову актрису в ролі Марічки. Дивлюся звати Оксана. От якось вона в кінці вистави щось походила по сцені, щось там поговорила бездушно, ще й чути нічого не було. Якось так відразу пусто стало. Без почутів, без емоцій... Щось я не зрозумів. Чому так тихо і не цікаво, без глубини. На мою думку, людина коли помирає і ій ввижаються родичі, чи любі люди, які вже мертві, то нічого таємного і сильнішого в житті нема. Це мали б мурашки по шкірі йти. А так, навіть не було чути що вона там говорить і кому, та й на віщо. А,дощ кльовий, коломийки. Актори молодці. Я багато вистав бачив. Ця не гірша за інших. Всім порекомендую піти. Всьо. Пака.
21.10.2013 15:38 Катя пише:
Ходили на цю виставу з класом
Чесно кажучи, дуже сподобалось( це в перший раз)
Дуже цікаво)))
Але , як на мене багато танців
20.03.2014 22:31 Яна пише:
Дуже гарна вистава, дивились з татом і мамою
10.06.2014 21:04 Лєна пише:
Ну я взагалі була декілька раз(так получилось),мені сподобалось все.....особливо початок з дітками...супер...а як грала Марічка... Це професійна акторка?
13.06.2014 23:18 Я так думаю пише:
У нашому театрі усі актори професійні!)
28.07.2017 18:39 Я так не думаю пише:
Точно усі?)
15.02.2019 12:27 Окси Счастливая пише:
Була вчора на " Тіні забутих предків", сказати що це було круто - нічого не сказати! Це мега круто! Дякую!
01.06.2023 23:01 Ірина пише:
Мені дуже сподобалась ця вистава. Вона дуже яскрава та цікава. Актори дуже добре зіграли. А ще мені сподобалось те, як були показані обряди. Актори дуже деально їх показали. Мені було цікаво за цим спостерігати.
15.03.2024 13:08 Анастасія пише:
чудова вистава , але дуже погано чути , потрібні додаткові мікрофони чи щось таке , багато тексту що говорять актори втрачається
Сторінки:  <попередня  1  2  3


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку