Вікторія Фіськович

артистка драми

Вікторія Фіськович народилася на Дніпропетровщині. У 1989 році з відзнакою закінчила Дніпропетровське державне театральне училище. У тому ж році прийшла працювати у Рівненський облмуздрамтеатр.

За період роботи на рівненській сцені Вікторія створила ряд яскравих образів, як комічних так і драматичних. Акторська професія сповнена творчих несподіванок, особливо, для характерної актриси. Необхідно бути готовою до всього. Так для однієї з перших вистав "Рятуйте, мене женять!" Ф. Крьоца Вікторії довелось перевдягнутись у хлопця.

Проте у творчому доробку актриси є багато й ліричних, надзвичайно жіночних ролей.

Фото з вистави "На перші гулі"

Фото з вистави “По ревизії” М.Кропивницького. Актриса у образі Пріськи

Щедрим подарунком долі Вікторія Фіськович вважає роль героїні, королеви Марії у  виставі “Марія Стюарт і Єлизавета” Л.Разумовської. Актриса розповідає, що всі учасники вистави надзвичайно любили цю постановку за особливу атмосферу вишуканості на сцені, прекрасний акторський ансамбль та чудовий режисерський задум Олександра Олексюка.

Одразу після "королівської" вистави актриса отримала роль у легкій французській романтичній комедії "Любов з тринадцятого погляду" К. Маньє. Попри комічність сюжету Вікторії вдалося створити образ ніжної, простої та водночас життєрадісної дівчини Марі. Актриса пригадує, вистава користувалась неабиякою популярністю серед глядачів. Актори ледь встигали промовити кілька реплік, як зал вибухав сміхом знову й знову.

 Ше однією улюбленою комедійною роллю Вікторії стала Проня у виставі “Дамських справ майстер” Д.Шевцова. "Як тільки я ознайомилась з матеріалом, відчула - це моя роль!", - пригадує актриса.

Серед яскравих комедійних ролей й Хівря з “Сорочинського ярмарку” М.Гоголя. ЇЇ колоритна та натхненна, хоч і сварлива героїня, надовго стала  улюбленицею публіки.

Кардинально протилежною за характером є  самітниця Шарлотта у “Вишневому саду” А. Чехова втілена Вікторією на рівненській сцені.  "Це була неймовірна  вистава. Ми усі, задіяні у постановці, були такі різні і надзвичайно цікаві",  - розповідає актриса.

У арсеналі Вікторії Фіськович і багато інших не менш значущих різножанрових ролей. Серед них Олеська - “За дев'ятим порогом” О.Коломійця,  Місіс Форд - “Рогоносець” за В.Шекспіром, Роз'єр - “Літо в Ноані” Я.Івашкевича, Джессі Гейтс - “Добраніч, мамо” М.Норман.

Знаковою для Вікторії є роль Химки Чаклунки у виставі "Тіні забутих предків" за М. Коцюбинським, що напівбожевільною блукає лісами шукаючи цілющих трав та, здавалось, назавжди втрачене особисте щастя.

Актриса також зіграла ряд вдалих ролей у музичних казках для дітей.

Вікторія визнає, що величезною підтримкою та натхненням для неї як для актриси є її творча сім'я  - син та чоловік.

Ролі у виставах


Пані міністерша - Живка
ЛЮБОВ ПО-АМЕРИКАНСЬКИ - Покоївки
Ханума - Ханума
Вишневий сад - Шарлота
Сорочинський ярмарок - Хівря
ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ - Химка-Чаклунка
Солом'яний бичок - Лисиця
ТА НЕ ОДНАКОВО МЕНІ... - У виставі беруть участь
Полліанна - Дами з жіночої допомоги
БІЛА ВОРОНА - Жінки
МАРУСЯ ЧУРАЙ - Бобренчиха
МАРТИН БОРУЛЯ - Палажка, його дружина
Тартюф - Доріна
МАЛЕНЬКА ЧАКЛУНКА - Друга бабуся
ЕНЕЇДА - Сівілла ,   Мати Евріала
СКРУДЖ. РІЗДВЯНА ІСТОРІЯ - Ділбер, прачка
ПОВЕРНЕННЯ - Перша жінка