Останній строк. Мала сцена
Останній строк. Мала сцена
В.Распутін
Драма на 2 дії
Тривалість: 2 год 25 хв
Мала сцена

"Ой одна я осталася, як в полі билина,
Маю сини, маю дочки, та все ж сіротіна..."

Не мало пожила Старуня на світі - майже 80 років! А скільки справ переробила! От тільки ніколи було зітхнути і озирнутися, і затримати в очах красу землі і неба І ось уже - останній відпущений їй у житті термін, останнє побачення з дітьми, котрі давно роз'їхалися по країні  Ця довгождана зустріч стане для неї радістю і найгіркішим випробуванням. Останні години, відпущені матері, є дітям в тягар. Їм ніколи чекати ...


У червні 2013 року режисура вистави "Останній строк" була визнана кращою на Х Міжнародному московському фестивалі "Славянский венец", а виконавиця головної ролі Старуні Ніна Ніколаєва отримала спеціальний диплом "За образ без віку".

У вересні 2014 на фестивалі "Біла вежа - 2014" у м. Брест, Білорусія, вистава нагороджена у двох номінаціях: "Краща вистава малих форм" та "Краща жіноча роль"(Ніна Ніколаєва за роль Старуні)

Режисер-постановник  - лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка, народний артист України Володимир Петрів

Дійові особи та виконавці:


Старуня - заслужена артистка України Ніна Ніколаєва
Душа Старуні - артистка драми Наталія Боярська
Мирониха - народна артистка України Ліна Ізарова
Варвара - артистка драми Ольга Лозовська
Ілля - заслужений артист України Петро Ліснічук
Люся - заслужена артистка України Алла Луценко
Михайло - заслужений артист України Віктор Янчук
Надя - заслужена артистка України Галина Цьомик,   артистка драми Вікторія Клєщенко-Пилипчук
Степан Харко - заслужений артист України Володимир Дьяков
Нінка - Юлія Стрілецька,   Артистка драми Олена Нікончук,   Валерія Ратнікова
Вона - народна артистка України Ніна Ніколаєва,   заслужена артистка України Галина Цьомик

Якщо Вам сподобалась вистава, рекомендуємо також переглянути:Фото до вистави

 

Коментарі

Сторінки:  <попередня  1  2  3
28.09.2018 20:56 - пише:
Мій 25-річний мозок це не оцінив. Проспав половину, просинався лише коли п'янчуга кричав або пісні співали
08.01.2019 12:59 Вікторія пише:
Відвідала виставу "Останній строк". Враження більш негативні ніж позитивні. Поясню чому.
Гра акторів - професійна та прекрасна, постановка - просто чудова. Але.
Насправді вистава важка емоційно. Ідучи до театру - очікуєш, що відпочинеш при перегляді дійства на сцені. Однак, у цьому випадку - не відпочила, а отримала емоційний напряг і пішла додому із важким каменем на душі (і ще добу не могла заспокоїтися).
Тема, яка висвітлена у дійстві, актуальна, проте у реальному житті з таким стикається ледь не кожна пересічна родина. У сучасному житті і так вистачає негативу та не зовсім приємних емоцій. А такого типу вистави - ще й підливають масла у вогонь.

Висновок для себе (та і порада для інших) - ходити до театру лише на комедії та дитячі вистави, бо вони легкі, та емоційно не напряжні.
09.01.2019 10:25 Вікторіі пише:
Висновок для Вас-відпочивайте вдома на дивані.Порада для інших-не слухати тих хто не бажає "напрягатися" а ходити до театру на вистави різних жанрів.А вистава не те що професійна.Вистава створена -Майстрами.Це одна із перлин рівненського театру!!!
10.01.2019 20:29 пані Анна пише:
Скажіть, будь ласка, чи варто брати дітей на цю виставу (7 і 12 років)?
10.01.2019 20:38 Я так думаю пише:
Хай трішки підростуть хоча б до років 16-ти
10.01.2019 20:47 пані Анна пише:
Дякую за відповідь.
12.01.2019 21:25 Дмитро Вахер пише:
Я скажу чесно - це не просто вистава... Це важливий життєвий урок. Я не знав що простий спів душі Старуні (Наталії) пробирає до кісток, А слова старуні викликають сльози і навряд через те, що не сподобалось щось і тобі нудно, а від того що серце крається. І цей смішний поліський (можливо) акцент додає родзинку цій виставі. Однозначно одна із кращих вистав... Браво! Особливо подобаються Вікторія Клєщенко, Ліна Ізарова та Ніна Ніколаєва...
17.01.2019 22:54 Діана пише:
Неперевершена вистава. Дуже прониклива та життєва, і Ніна прекрасно зіграла свою роль, не зважаючи на молодий вік.
10.04.2019 20:29 Галина Коломис-Гайдар пише:
Затихнув гомін. В залі згасло світло,
і, враз заполонивши всі чуття,
розсунулась завіса… І розквітло
життя — мов казка, й казка — мов життя. ..
У вир життя, світ одвічних істин, безкорисної, чистої і самовідданої материнської любові та болю мали можливість поринути вчителі української мови та літератури міста Рівного 09 квітня 2019 року під час перегляду вистави «Останній строк» (режисер Володимир Петрів) у постановці неперевершених акторів нашого рідного Рівненського академічного українського музично-драматичного театру. Після перегляду – приємне спілкування з акторами та директором театру, народним артистом України, лауреатом Національної премії України імені Т.Шевченка Володимиром Юліановичем Петрівим.
Активний педагогічно-акторський діалог про таємниці театрального закулісся відбувався безпосередньо та щиро. Звичайно ж, основні питання стосувались переглянутої п’єси. Виявляється, ми потрапили на 150 постановку вистави «Останній строк»! Однак це абсолютно не відчувалось. Кожне слово, рух, емоція були надзвичайно справжніми та щирими, здавалось, що це все зіграно вперше! А ще вчителі мали можливість поспілкуватися з Віктором Мазаним, письменником, заслуженим журналістом України, який переклав повість "Останній строк", за мотивами якої було створено виставу.
. Не забули філологи й про свої традиції: символічну освітянську свічу урочисто передали вчителям із ЗОШ №1 ім. В.Короленка. Напевне, не випадково цьогоріч освітянський вогник поєднав акторів та педагогів: справу ж одну робимо – плекаємо особистість!
Щиро вдячні пану Володимиру Петріву та всьому творчому колективу театру за можливість ще раз переосмислити важливі життєві цінності, направду, пройти шлях від емпатії до катарсису, стати безпосередніми учасниками мистецького таїнства творення Людини! Успіхів Вам, світлих творчих доріг та вдячних глядачів!
Галина Коломис, методист КУ «Рівненський міський методичний кабінет» управління освіти Рівненського міськвиконкому
07.05.2019 00:41 Ірина пише:
Вистава - неймовірна! У всіх сенсах... мала сцена, акторський склад, майстерність виконання, музичний супровід, світло та декорації...
Низький уклін усім, хто задіяний у постановці! Дивуюся негативним коментарям... хтось зміг проспати всю виставу, хтось отримав негативні емоції... мізерність душ... вибачте.
Сторінки:  <попередня  1  2  3


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку