ТА НЕ ОДНАКОВО МЕНІ...
ТА НЕ ОДНАКОВО МЕНІ...
за Т. Шевченком
Поетична містерія
Тривалість: 1 год 30 хв
Велика сцена

Автор ідеї та режисер-постановник - народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Володимир ПЕТРІВ
Сценографія та костюми - Анна ПІЛЮГІНА, Володимир ПЕТРІВ
Диригент - заслужений артист України Зіновій КРЕТ
Хормейстер - відмінник освіти України Галина ІВЧЕНКО
Пластика - Станіслав ЛОЗОВСЬКИЙ
Концертмейстер - Валерій КРАВЧУК
Художник по світлу - Дмитро УСИК
Звукорежисер - Богдан СІВАК
Помічник режисера - Олександр ЛОЄВСЬКИЙ
Прем'єра - 9 березня 2014 року

У виставі звучать пісні у виконанні артистів театру. Сольні партії виконують Наталія Боярська та Жанна Бичковська.

Читайте також
Рівненський облмуздрамтеатр дав життя новій виставі (ВІДЕО)
У Рівненському облмуздрамтеатрі прем'єра за Т. Шевченком (ВІДЕО)
Театральний Шевченко: вразливим не дивитись

Перші відгуки глядачів після прем'єри вистави

Андрій Пермяков, енергетик, поет
Центральний образ вистави – трагедія, пережита українським народом. Це потрібно показувати.  Але  мені хотілося б позитивного фіналу, який надихав би на перемоги та давав надію на щасливе життя в майбутньому.

Валентин Ляхов, працівник банку
Емоції від містерії перевершили очікування! Вразила атмосфера на сцені, мелодика  чудових українських пісень і, як ніколи, актуальний на сьогоднішній день зміст віршів Тараса Шевченка! Сподіваюсь, що ця вистава матиме довге життя на сцені і посяде чільне місце в репертуарі театру.

Світлана Ніколіна, політик
Феєричне видовище, у якому вдало поєднане музичне оформлення, акторська робота, пластика. Для мене це новий досвід у пізнанні Шевченка, це справжній Тарас, а не просто роздуми на тему «я і Шевченко», свідками яких ми часто стаємо під час традиційних урочистостей.  Зрештою, виставу потрібно дивитись, вона того варта.

Катерина Щербаченко, редактор
Що я чекаю від вистави у театрі? Сучасного підходу до мистецтва. Глядач бажає дивитись постановки на актуальні теми, які хвилюють його тут і сьогодні. Події навколо нас знову і знову нагадують нам вічну тему «Ревізора» чи пророчу силу творів Шевченка. Геніальність режисера – в умінні адаптувати твори до сучасного глядача, щоб із новою силою пролунали слова «Та неоднаково мені...».

Євген Васильєв, викладач, художній керівник молодіжного народного театру
Як на мене, вистава виявилась значно важливішою подією, ніж чергова – навіть вельми успішна – прем'єра. Це був своєрідний акт єднання всіх тих, кому «не однаково» не лише життя й творчість Кобзаря, але й те, що відбувається на його Батьківщині (на жаль, частково «на нашій, не своїй землі») нині. Вразило й те, що це відчуття народжувалося вже у фойє. Адже тих людей, які слухали кобзаря й лірника, роздивлялись виставки вишиванок і світлин, хотілося просто обійняти! Сама ж вистава вразила особливою інтонацією, а її основною барвою я б відзначив стриману, навіть епічну велич. Володимир Петрів зумів відкрити і у без того багатогранному рівненському театрі нову важливу й водночас складну і тонку лінію розвитку – це театр поетичний.

Олександр Харват, фотохудожник, видавець
Постановка досить оригінальна й особливо актуальна саме у ці складні для України дні. Тут немає гри одного актора. Це вистава всього колективу театру, який на сцені є символом народу. Драматично, й сумно в кінці. Вистава вкотре відкрила для мене Шевченка. Переконався, що він справді геній! І в цьому заслуга режисера та акторів. Вважаю, що з постановкою варто виїхати в інші міста України, щоб люди поглянули на Тараса, як на пророка. Бо останнім часом політики його надто монументалізують ...

Андрій Матвіїв, журналіст
Володимир Петрів мужньо візуалізував у виставі увесь той крик душі Шевченка, що стосувався політичних подій в Україні у XVI столітті. Рівненський театр змусив глядача визначитись із своїм ставленням до багатьох речей: української політики, української історії, людських трагедій. Саме така необхідність когось надихне, когось – пригнітить, когось – остаточно роздратує. Але саме це і є театр – коли внутрішні роздуми важливіші за попкорн, а особисті емоції – цеглина у побудову власного світу…

Катерина Анікіна, студентка
Поетична містерія «Та не однаково мені...» неймовірно прониклива, сприймала її наче оголеними нервами, бо страшні події описані Шевченком, відтворюються на теренах України і по цей день. Окремо хотілось би подякувати режисеру – кожен рух, кожне слово, кожна деталь яскраво читалася і змушувала серце то тужливо стискатися, то шалено битися.

Павло Бенедюк, архітектор, викладач
Вистава дійсно вражає, попри те, що їй притаманний легкий «ефект дежавю» – багато традиційних художніх ремінісценцій не покидають сцену. Це чи не єдина серед постановок  нашого театру, в якій режисеру вдалося повністю зреалізувати  авторський творчий задум. Мінімалістичність сценографічних форм, ідейність та змістовність, драматичність, майже бездоганне музичне оформлення, все емоційно спрямоване на глядача. Попри велику кількість задіяних акторів, їх присутність на сцені не обтяжлива  – настільки сильні їх образи, і в якийсь момент здається, що дух Великого Кобзаря очікує за кулісами і от-от має з’явитися перед публікою для містичної кульмінації.

Дійові особи та виконавці:


"КОБЗАР" читають - артист драми Дмитро Ніколаєв,   Андрій Немчук,   Захарій Миханів-Крет,   Олександр Семенюк,   артист драми Андрій Лозовський
Козак - заслужений артист України Віктор Янчук
Три душі - заслужена артистка України Ніна Ніколаєва,   артистка драми Юлія Крет,   артистка драми Наталія Тертичка,   артистка драми Ольга Таргонська,   артистка драми Анастасія Фролова ,   артистка драми Анастасія Лисенко
Три ворони - народний артист України Георгій Морозюк,   артист драми Андрій Шевчук,   артист драми Сергій Корнейко
Три лірники - артист драми Віталій Зубченко,   заслужений артист України Петро Ліснічук,   артист драми Юрій Ширко
У виставі беруть участь - заслужений артист України Андрій Куделя,   заслужена артистка України Галина Цьомик,   артист драми Давид Стеблюк,   артистка драми Оксана Муріна,   заслужена артистка України Алла Луценко,   артистка драми Вікторія Фіськович,   артистка драми Валентина Антонішина,   артистка драми Емілія Морозюк,   артистка драми Жанна Бичковська,   артистка драми Катерина Лапіна,   артист драми Віталій Головецький ,   артистка драми Надія Євтушенко,   артистка драми Наталія Боярська,   артистка драми Оксана Островська,   артистка драми Наталія Тертичка,   артист драми Олег Ягелюк,   заслужений артист України Станіслав Лозовський,   артистка драми Ольга Лозовська,   артист драми Віталій Зубченко,   артист драми Володимир Федінчук,   Ігор Маркевич,   артист драми Дмитро Пшечук,   артистка оркестру Наталія Вернюк,   Артисти оркестру,   Артисти балету

Якщо Вам сподобалась вистава, рекомендуємо також переглянути: 

Коментарі

Сторінки:  <попередня  1  2
09.05.2014 03:05 Гойцьо пише:
Забув написати, що був вражений тим наскільки актуальною є вистава сьогодні. Наскільки все не змінилось через такий великий проміжок часу. У цивілізованому світі нас так само хочуть принизити, загнобити і винищити.
16.02.2015 23:05 Марина пише:
Скільки коштує квиток?
17.02.2015 16:42 Марині пише:
на 18 лютого 10-15 грн
09.05.2015 18:56 Олена пише:
Вистава неймовірна! Гра акторів на вищому рівні! Настільки повинаєш у відчуття, що час проходить зовсім непомітно. Раджу всім, хто сумнівається йти чи не йти на пергляд.
07.03.2018 14:17 . пише:
Одна з найчуттєвіших вистав театру!Хороший приклад якісної, нової постановки. Шкода тільки що безслідно зникла з репертуару!
10.03.2020 19:59 тарас пише:
А ось і Не зникла!Браво!!!
11.03.2020 17:13 Сергій пише:
фото десятирічної давності.Можна зробити нові.
17.11.2023 10:24 Ольга пише:
Дуже люблю наш театр❤️ Ходжу вже майже 10років. Бачила більшість вистав. Вибачте, але мені вистава не сподобалося. Так постановка гарна. Але як на мене читання зачасту не виразне і монотоне. Аж важко слухати. Тим більше у порівнянні з виставою "Вірую" де всі вірші настільки виразно читаються, що відчуваєш всі емоції які вони передають.
Сторінки:  <попередня  1  2


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку