Цими вихідними в облмуздрамтеатрі
23.03.13
Цими вихідними в облмуздрамтеатрі "постануть" "Тіні забутих предків" М. Коцюбинського (ВІДЕО)
Весілля, похорони і ще два десятки обрядів на одній сцені. Вже цими вихідними в Рівненському облмуздрамтеатрі "постануть" "Тіні забутих предків" Михайла Коцюбинського - історія кохання українських Ромео та Джульєти. Актори працювали над виставою кілька місяців, під керівництвом режисера Ігоря Бориса. Для нього, до речі, це вже друга постановка "Тіней". Підсилити відчуття Карпат на сцені мають справжні гуцульські костюми, деяким з яких вже більше сотні років. Спеціально за ними в експедицію їздили директор театру та костюмер. Напередодні вистави завісу привідкриє Оксана Жужельська.

 
"Тіні забутих предків" - трагічна історія кохання Марічки та Івана. Вони змалку закохані одне в одного, проте їх сім'ї ворогують. Іван їде на заробітки, а Марічка в цей час гине. Закоханий юнак у рівненському варіанті - молодий актор театру Олег Ягелюк. Роль, каже, йому близька. Власне, як і дух вистави. Крім того, додає, режисер дав змогу кожному актору вкласти в роль частинку себе і свого бачення.

Олег Ягелюк, актор: "Я досить недавно в театрі, і я просто не був пристосований до такого режисера. Він багато давав самим працювати і тому я, можливо, більше себе проявив".

Будуть у виставі і життєві паралелі. На сцені з'являться також Іван та Марічка в дитинстві, у житті - Юліан Петрів та Дарія Ковтонюк. До прем'єри, кажуть, готові. Ролі вивчили, страху не мають.

Юліан Петрів, актор: "Я ще грав в "Одкровенні від Івана" і в концерті. Перший раз було страшно трошки, зараз вже ні".

Дарія Ковтонюк, актриса: "Мені ту нічого не складно. Мені тут навіть подобається виступати".

Працював над виставою режисер Ігор Борис, який 25 років тому ставив "Тіні забутих предків" у Івано-Франківському театрі. Щоправда, каже, це буде зовсім інша вистава.

Ігор Борис, режисер-постановник: "Сьогодні театр у Рівному свторює виставу більш поетично-насичену ехом відгалуження часу, а у Франківську це була більш автентична вистава. Тут зараз завдання - зберегти оце ехо- таємницю часу".

Приємним здивуванням для запрошеного режисера стало розмаїття акторів та характерів у Рівненському театрі. Тому, каже, на одну роль було по 3-4 претенденти. Але загалом "Тіні забутих предків" - одна з найдорожчих і наймасовіших вистав. На сцену вийде 60 людей, ледь не увесь творчий колектив театру. А ще одна гордість майбутньої вистави - Справжні трембіти та купа автентичного реквізиту, який має додати постановці особливого колориту. Власне як і костюми, за якими рівняни їздили в гори.

Володимир Петрів, директор Рівненського облмуздрматеатру: "Ми були там так високо, що вище тільки Бог. Смерек вже нема-повирубували, по коліна в снігу. І ходили до дідусів і бабусь. Цих костюмів там вже майже нема, але ми ще дуже багато придбали".

Рукавник, кіптар, сардак, а також весільні гугля, манта та баршівка. Цьому одягу вже більше сотні років, кожен стібок зроблено руками. І усе це буде на рівненській сцені. Разів п'ять за виставу у цей раритет переодягатиметься Палагна - Ніна Ніколаєва. Попри вік, каже, одяг зручний і гарно збережений. Щоправда швидко переодягатись не виходить.

Ніна Ніколаєва, актриса: "Доводиться спішити за кулісами. Допомагають, звичайно, костюмери. Сам не справишся. Лише костюм на весілля має так багато елементів, що треба кілька рук, щоб одягнути. Але це надзвичайно гарно".

Усю цю красу рівненський глядач зможе оцінити вже цих вихідних. Щоправда квитків на прем'єру в касі театру немає давно.

РОДТРК, Оксана Жужельська, Денис Коломис.

переглядів: 3041

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку

 

Читайте також: