ЕНЕЇДА
ЕНЕЇДА
за І. Котляревським
Епічний бурлеск
Тривалість: 3 год.

Прем'єра 25-26 березня 2023 року

Режисер-постановник –  Іван Данілін 
Сценографія та костюми – Інна Даніліна 
Музичне оформлення –  Іван Данілін 
Балетмейстер –    Олександр Віюк 
Художник по світлу - Віктор Гамов
Звукорежисери - заслужений працівник культури України Богдан Сівак, Андрій Вавринчук
Помічники режисера –  Галина Шарко, Олександр Лоєвський

Дійові особи та виконавці:


Еней - артист драми Дмитро Пшечук,   артист драми Володимир Федінчук
Козак Низ - заслужений артист України Станіслав Лозовський,   артист балету Андрій Франчук
Козак Евріал - артист балету Павло Гринюк
Козак Палінур - артист драми Остап Жежерун
Козак Абсест - артист драми Пилип Киселєв
Анхіз - артист драми Олексій Титаренко
Венера - заслужена артистка України Алла Луценко,   артистка драми Оксана Муріна
Зевс - заслужений артист України Петро Ліснічук
Меркурій - заслужений артист України Андрій Куделя
Еол - заслужений артист України Віктор Янчук
Нептун - артист драми Юрій Ширко
Вулкан - артист драми Андрій Шевчук
Юнона - заслужена артистка України Ніна Ніколаєва,   артистка драми Вікторія Клєщенко-Пилипчук
Дідона - артистка драми Наталія Боярська
Гандзя, сестра Дідони - артистка балету Марина Єфімчук
Сівілла - заслужена артистка України Галина Цьомик,   артистка драми Вікторія Фіськович
Харон - Головний балетмейстер Олександр Віюк
Ворожка - артистка драми Оксана Островська
Цирцея - артистка драми Юлія Крет,   Помічник режисера Галина Шарко
Латин - заслужений артист України Сергій Бондарук
Амата - артистка драми Катерина Лапіна
Лавінія - артистка драми Анастасія Фролова
Турн - артист драми Віталій Зубченко
Евандр - Помічник режисера Олександр Лоєвський,   заслужений артист України Петро Ліснічук
Палант - артист балету Андрій Франчук
Мати Евріала - заслужена артистка України Галина Цьомик,   артистка драми Вікторія Фіськович
У масових сценах - артисти драми та балету

теги: Енеїда
 

Коментарі

27.03.2023 08:47 Оксана пише:
Постановка довга, нудна, нецікава, ніяка. Не розумію захопливих відгуків, хіба що публічні особи пишуть задля ввічливості. Не розумію, як можна рекомендувати цю виставу дітям. Я б не запросила на неї ні своїх батьків, ні дітей. Якщо режисер не знає, які художні засоби можна використати, окрім вульгарності і пошлості, щоб донести певну думку,то це біда, та ще ж є якась худрада, яка допустила ці збочення до показу. Якщо на сцену з гойдалкою, при великому бажанні, ще можна дивитись крізь пальці, то оргія а-ля баня - це понад межу! Звісно, зараз безліч можливостей підліткам знайти все, що вони забажають, на навіщо тягнути цю гидоту на сцену???
Не буду виокремлювати нікого з акторів, хоч порадували ті, хто десятиліттями служить у нашому театрі. Шкода, що їм доводиться грати у такому...
Чи доречне використання тризуба на щиті...звісно, глядачі будуть відповідно реагувати, та як на мене - це спекуляція на темі патріотизму і емоцій людей.
З позитиву - гарні костюми, от у п.Інни вишуканий смак.
Насамкінець - вітаю всіх з Міжнародним днем театру! Акторам цікавих робіт! А глядачам - так хочеться гарних вистав, без матюків і відверто недоречних недолугих пікантних сцен!
28.03.2023 13:44 Василь пише:
Шановний Театр, поважаю вас за вашу толерантність, але навіщо допускати на очі таку брудну гидь та наклеп про себе.. ще й в міжнародний день театру!
Зачепило..
Таке враження, що я в машині часу і прочитав замітку в газеті "правда" грім зна якої давнини. Одразу захотілося перевірити педагогічний склад у школі своєї дитини.. адже попередній відгук для мене чітко вимальовує психологійчний портрет автора, з зашкарублими моральними путами, який бажає всіх повчати, а якщо й навчати, то лише так щоб усі бачили світ виключно через його призму розуміння світу. Такі псували розвиток не одному поколінню, і це про Вас колись був дитячий анекдот : "Чому слова "срака" немає — а вона є, ще й болить?!.."
Ну і звісно пік маразму — під час війни та розгулу сепарів, називати спекуляцією використання Тризуба у символізмі вистави.. який нині має бути наголошеним на кожному кроці!!!
Театр - відображення світу, а не його цензурний, редагований відголос!
Прекрасна вистава, на яку по можливості хочу привезти свою дитину, раджу один раз подивитись, ніж прочитати сотню відгуків..
29.03.2023 17:18 Іванна пише:
Погоджуюсь, забагато пошлості. Розумію, що Котляревський це і вкладав, але було неприємно і гидко під час більшості сцен. Режисер намагається витягнути все засобами виразності. Гарна картинка є, погоджуюсь, але не більше. Вистава важка для сприйняття тому що більшості слів просто не чути, при тому, що я сиділа на перших рядах. Головний герой (Володимир Федінчук) проковтував половину слів.. Затягнуті сцени з п‘янками, вони садять виставу. У кожного звісно своє сприйняття і враження, але я б теж не рекомендувала її нікому
30.03.2023 12:35 Ваш театр пише:
Любі! Дякуємо вам за відгуки!
Усе уважно читаємо, обмірковуємо, обговорюємо. Особливо, думки післяпрем'єрні. Адже у ці дні приходять ті, кому кортить побачити виставу першими, часто, топові прихильники і багаторічні театрали.
Жодне ваше слово не лишається без уваги і не падає на землю. Лиш у родючий ґрунт.
30.03.2023 21:53 Катерина пише:
Читаю відгуки і чесно,соромно за людей які прийшли на прем'єру кричали браво,молодці,а тут так поливають брудом акторів,режисера і т.д.. Почитайте спочатку Енеїду,а потім говоріть своє фе...комусь іншому який не розуміє мистецтво
01.04.2023 17:45 До Катерини пише:
А хто Вам сказав, що ми вигукували '' Браво'' після вистави? В Котляревського просто написано, що Еней мав Дідону за жінку, все. Коли йдеш в академічний театр на українську класику то зовсім не очікуєш побачити сцени з Камасутри, дуже сподіваюсь, що їх відцензорують, як і сцену зі справлянням природних потреб!
03.04.2023 17:35 сергій пише:
А не соромно так ставити таку виставу ?
"Енеїда" для глухонімих-не чути слів.
У акторів "каша" в роті, відсутня дикція.
Соромно за наш театр.
03.04.2023 17:59 Анонім пише:
В першу чергу хочу звернути увагу на жанр. Епічний бурлеск - це літературний жанр, не драматичний, а його втілення на сцені насправді не досить вдале.
Знову ж таки, чи не спадало на думку, чому цей класичний твір насправді дуже мало втілюють на сцені? Адже втілення її так, щоб розкрити персонажі та не використовувати звичайне ілюстрування того, що написано в даному матеріалі дуже складне.
Та і вистава вийшла абсолютно не про героїзм. Еней зі своєю братією розкуто та зневажливо відноситься як до чужих земель так і до жінок, а війна, яка розкривається в другій частині вистави абсолютно не визвольна. Знову ж таки чому до такої розкутості та зневажливості приплітаються державний символ у вигляді Тризуба. Це маніпуляція та намагання привнести в твір патріотичності? Для цього існують інші твори, які можна побудувати саме з ціллю національно-патріотичного виховання.
Позитивні моменти є в візуальній складовій, але знову ж таки: коли вся вистава стилізована а далі в ній використовується сучасний сільськогосподарський окроплювач - це не в'яжеться.
На рахунок сцен у бані, вони побудовані цікаво і такі сцени досить часто використовуються у сучасних театрах.
04.04.2023 10:19 Ганна пише:
Цікаво чи попередні оратори дивились Калігулу у нашому театрі, там хоч червоні стрінги були а тут ніякої еротики, лиш натяки на оргію, срамота... ці коментатори ще більше розпалюють цікавість та бажання придбати квиток та поглянути на сороміцькі сцени написані 200 років тому. і як результат майже всі квитки розкуплені на Енеїду в Квітіні та Травні,ще раз вітаю колектив з прем'єрою.
04.04.2023 20:12 Софія пише:
Дивились Калігулу,це рівень провесійного режисера,а Енеїда рівень самодіяльності. Ганно.
09.04.2023 17:21 Микола пише:
Вчора були в театрі Господиня заїзду.Дуже сподобалась вистава гра акторів, музика.А скажіть будь ласка на сцені ансамбль, а звучить так багато це фонограма.Дякую.
21.04.2023 19:19 Глядачі пише:
Енеїда.Не зрозуміли...Актори кричать, слів не чути.
01.05.2023 15:58 Ольга пише:
Вистава повинна приносити емоції та надихати. Ця вистава не принесла приємних емоції, не тільки в мене, а в людей навкого також. Вже в першій частині хотілося завершення вистави, а вона тягнулася майже 3 довгих години. Багато сцен ну дуже затягнуті. Ці три години я б бажала провести краще...
07.05.2023 21:06 Тетяна пише:
Вистава шикарна! Дуже сподобалася! Всім друзям та знайомим рекомендуватиму піти на неї! Всі сцени та моменти- дрібниці прив'язки до сучасності сподобалися! Актори, режисура, гра, костюми, сцена оформлена як...все супер!отримала массу задоволення! Як і всі ті друзі, що зі мною прийшли!!
Щиро рекомендую!!!
07.05.2023 21:33 Олена пише:
Енеїда - неперевершена.Браво
07.05.2023 22:05 Глядач пише:
Все зрозуміли, все почули та все дуже сподобалось. Постановка цікава, епічна, масштабна та вражаюча. Події перегукуються з нашим сьогоденням, що викликає глибокі емоції та залишає під враженням. БРАВО акторам за чудову гру! Щоб писати, що ця вистава нецікава і ніяка, не викликає позитивних емоцій - потрібно бути сліпим, глухим та бездушним....
08.05.2023 16:54 Ірина пише:
Вистава дуже достойна і якісна. БРАВО
ШАНОВНІ - Не читайте цих необ"єктивних негативних коментів, а придбайте квиточки і складіть власну обєктивну думку.
Тому що читаючі такі коменти здається що люди неадекватно сприймають дійсність і не можуть прийняти правду, я би назвала таких ХАНЖАМИ (ХА́НЖЕСТВО, а, сер. Удавана набожність, доброчесність; святенництво, лицемірство.) Вистава саркастично - іронічна, комічна, бурлескна і досить чесно передає твір Котляревського, з оригінальними матюками ( суча - дочка, і подібними), люди ви взагалі читали грецьку міфологію, про стосунки між тими грецькими богами, чи взагалі саму поему ЕНЕЇДА,
вистава показує неприкриту правду твору, легко завуальовану спокусу, розпусту, сексуальні стосунки,( ви що на лялькову виставу прийшли???),
Актори відіграли свої ролі на всі 100, передаючи всю картину твору візуально, адже сам твір написаний з архаїзмами, які би при недостатній візуалізації були незрозумілими.
Троянці добре там курили,
Дали приманку всім жінкам,
По вечерницям всі ходили,
Просвітку не було дівкам.
Та й сам Еней-сподар і паню
Підмовив паритися в баню…
Уже ж було не без гріха!
Бо страх вона його любила,
Аж розум ввесь свій погубила,
А, бачся, не була плоха.

ВИСТАВА ПРЕКРАСНА і достойна уваги глядачів.
а ті хто незрозумів задумки, просто хочуть сприймати бажане за дійсне, якщо ви не читали енеїду в школі, то майте повагу зайдіть хоча б ГУГЛ, і прочитайте рецензії до твору, це твір для свідомих дорослих.

БРАВО БРАВО БРАВО
08.05.2023 20:30 До Ірини пише:
Ну, матюками на кшталт '' суча дочка'' і імітаціями статевих актів після ''Зерносховища'' нас вже не здивуєш і не злякаєш, на жаль. І те, що ви вмієте користуватись пошуковими системами і копіювати текст, ще не дає вам права когось повчати, адже більшість з нас таки читали''Енеїду'' і більш-менш уявляли, на яку виставу йшли!
Якщо у вас такий смак, що вам подобається все те збочення, що відбувається на сцені - ну що ж, ваша справа, можу лише поспівчувати.
Вистава - марно втрачений час і розчарування. Ця постановка - це наруга над твором, над сценою і над глядачем з вишуканим театральним смаком. Дуже шкода...
10.11.2023 23:42 Надія Ш. пише:
Мені особисто вистава сподобалася! Не була вона ні нудна, ні надто вульгарна. І повний зал глядачів свідчив про те, що "Енеїду" у новому театральному сезоні дуже чекали.
Хочу висловити слова подяки режисеру-постановнику Івану Даніліну за Ваше бачення Котляревського! Це було цікаво та не банально.
Дмитро Пшечук у роль Енея вжився на всі 100%!
Наталія Боярська - Ви не лише чудова співачка, а й неймовірна актриса! Вам терміново потрібно на головну роль.
Усім акторам браво! Справжні таланти! Кожен справився із своєю роллю на відмінно. Ще виокремити хочеться хіба Андрія Франчука та Павла Гринюка. Хлопці настільки професійно зіграли козаків, ніколи б не повірила що це артисти балету, а не актори, аби не знала цього напевно.
Єдине, на що хотілося б звернути увагу. Дорогі наші актори, будь ласка, залишайтеся усі до кінця вистави і усі виходьте на поклін. Я розумію, що вистава довга і багато хто грав лише у першій частині, але все ж таки. Після вистави 09.11. доволі багато акторів не вийшли на поклін. Можливо, вдячний глядач із квітами очікував саме на когось із Вас.
27.02.2024 17:25 Юрій пише:
Робіть щось зі звуком.24 лютого був на виставі з колегами, сидіди у 8 ряду, а половини слів не було чути взагалі.


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку