17.05.21
"Зняти позолоту із образу ": у Рівненському драмтеатрі підготували прем’єру "Гамлета"
Рівненський драмтеатр підготував прем'єрний показ шекспірівської трагедії "Гамлет ". Над ним колектив працював майже чотири місяці. Для вистави режисер Володимир Петрів взяв переклад Юрія Андруховича, сюжет і зміст Шекспіра зберіг, але подав його по-своєму. Поки театр зачинявся для глядачів на вимушений карантин, колектив працював над новою виставою – "Гамлет".

Попри те, що версія постановки скорочена до двох годин, у ній зберегли сюжет і зміст трагедії Шекспіра, зауважує режисер і директор театру Володимир Петрів під час генеральної репетиції. Втім, є і відмінні прочитання класичного тексту.

"В моєму розумінні, наприклад, Офелія не втопилася. Офелію втопила Гертруда. Гертруда не тільки сину зрадила, а наробила тут ще багато біди. У мене вона п'є отруту свідомо, а не випадково, чого я не бачив ні в одному Гамлеті. Я думаю, у неї є всі підстави, вона розуміє, що це кінець. В мене Гораціо – теж зрадник, він не друг. У нас Фортінбраса нема у виставі, цієї фінальної сцени немає ", – привідкриває деталі постановки режисер.

Для вистави використали драму у перекладі письменника-сучасника Юрія Андруховича. На думку Володимира Петріва, це найкращий з перекладів, який звучить сучасно.

Гамлета грає актор і режисер Чернівецького народного драматичного театру Іван Данілін. На сцені Рівненського драмтеатру митець двічі ставив вистави як режисер, на цей раз він у головній ролі.

"Гамлет – він не назовні, він всередині. Режисер давав завдання зняти всю цю позолоту з цього образу Гамлета, просто зробити його звичайною людиною. А якби Гамлет був зараз, в наш час, то який би він був", – розповів Іван Данілін.

Виконавиця ролі Гертруди – мати Гамлета – Алла Луценко розповідає, що її улюблена сцена у постановці, коли героїня покликала до себе сина на розмову, а той звинувачує її у зраді і лицемірстві.

"Вона надзвичайно складна емоційно. Ми між собою сваримося, а руйнується держава, в принципі, те, що робиться і в нас в країні. Вистава взагалі актуальна. Ми боремося за дурницю, за дещицю, іноді в цій боротьбі припускаємося таких помилок, що в цій боротьбі втрачаємо найголовніше", – коментує актриса.

Прем'єрні покази "Гамлета" на рівненській сцені відбудуться 17-го та 18-го квітня.

 

теги: Гамлет
переглядів: 1030

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку