Короткометражка рівненських авторів – серед переможців кінофестивалю на Кіпрі
17.09.15
Короткометражка рівненських авторів – серед переможців кінофестивалю на Кіпрі
Короткометражка про рівненський музей стала однією з переможців міжнародного кінофестивалю, який відбувався на Кіпрі. Туди надіслали понад 1600 робіт. Із них обрали 60, які стали конкурсними. Короткометражка рівнян під назвою "Люблю музей" була єдиною, яка представила там Східну Європу. В результаті вона отримала приз глядацьких симпатій.

Міжнародний  кінофестиваль Pervolia International Film Festival відбувався вперше. Туди можна було подавати фільми на сімейну тематику. А короткометражка "Люблю музей" цілком відповідає концепції. Адже  вона складається з декількох історичних замальовок різних епох, що виникають в уяві двох відвідувачів, які прийшли в музей окремо, натомість вийшли разом.

Рівненські театрали записали гімн музейників (ВІДЕО)

На фестивалі роботи презентували 17 країн: 14 - США, 10 - Англію, 5 - Кіпр, 5 - Грецію, 4 - Іспанію, 3 - Канаду, 3 - Німеччину, 3 - Індію, 2 - Шотландію, 2 - Португалію, 2 - Пакистан, 2 - Ірландію та по одному фільму було з Данії, Ірану, Ізраїлю, Уельсу і з України.

"Короткометражку "Люблю музей" ми презентували півроку тому. Після цього вирішили, що її потрібно показати якомога ширшій глядацькій аудиторії, тож почали подавати її на фестивалі, - розповідає Віктор Булига. – Для мене взагалі цей рік видався плідним на такі заходи. Так, ще одна моя короткометражка "Тунель" отримала відзнаку на фестивалі в Нью-Йорку, потому її відібрали на Канський кінофестиваль (щоправда, не в основну програму). А після цього мені надіслали перелік фестивальних майданчиків. Так я дізнався про кінодійство на Кіпрі.  Те, що робота завоювала там приз глядацьких симпатій, була несподіванкою. Адже на Кіпрі немає як такої української діаспори. Приємно, що результати фестивального конкурсу стали відомі саме у день народження оператора, який знімав кліп про музей".

Загалом ця короткометражка є колективною роботою Віктора та Олександра Булиг, композитора Сергія Зінчука, аранжувальника Ярослава Шевчука, оператора Дмитра Максимчука, акторів Станіслава Лозовського та Ніни Ніколаєвої.

"Пригадую, як зайшов у музей, бо шукав старовинний кухлик для однієї відеороботи. Тоді Олександр Булига розповів, що хотів би записати пісню про музей.  Врешті-решт музика написалася швидко. Я думав про музей, взяв у руки гітару  - і за декілька хвилин з'явилася мелодія", - розповідає композитор Сергій Зінчук про свою роботу над цим проектом.

Тим часом  зйомки відбувалися на декількох локаціях, зокрема в Дубенському замку, Тараканівському форті, Майстерні ткацтва «Центру дослідження та відродження Волині», що в Радивилові, а також в Музеї історії сільського господарства Волині в селі Рокини.

"Зазвичай Кіпр асоціюється з офшорною зоною для України, де осідають гроші. Я радий, що тепер там здобула визнання та частково "осіла" і наша культура", - каже Віктор Булига.

"День", Тетяна ІЛЬНИЦЬКА 

переглядів: 1239

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку