Рівненський «Наполеон і корсиканка» зібрали повен театр житомирян. ФОТО
12.04.13
Рівненський «Наполеон і корсиканка» зібрали повен театр житомирян. ФОТО
Замість обіцяного «Ревізора» на гастролі в Житомир Рівненський театр 11 квітня привіз п’єсу «Наполеон і корсиканка». Попри те, що житомирські глядачі купували квитки саме на «Ревізора» та й рівненські театрали планували вкотре завітати до нашого міста з цим спектаклем, на заваді стала хвороба акторів.

Тож буквально за день до гастролей довелось змінювати репертуар й обирати найбільш взаємозамінну виставу, де не були задіяні хворі актори.

На прес-конференції з нагоди обмінних гастролей представники Рівненського академічного українського музично-драматичного театру запевнили, що вистава про Наполеона житомирянам сподобається не менше і були праві.

Увечері зал був заповнений вщент, глядачі по-різному сприйняли інформацію про заміну, але вкінці всі аплодували, кричали «Браво» та дарували акторам квіти.

Відзначимо, що події п'єси відбуваються у 1819 році на острові Святої Єлени. Це вигадана історія, більше того комедія, у якій Наполеон Бонапарт постає в незвичній іпостасі. Проста корсиканка з королівським ім'ям - Жозефіна, потрапляє на острів, що став в'язницею Бонапарта.

Вона одразу стає підтримкою і опорою відставному імператорові, перед яким колись тремтів увесь світ. Жозефіна набуває статусу справжнього друга і змушує Наполеона пригадати, що він насамперед людина і корсиканець. Хепі-енд п’єси – це щирий сміх Бонапарата, який ніколи не сміявся.

Головну роль Бонапарда виконав заслужений артист України Петро Ліснічук, який зізнався житомирським журналістам, що вжитися в образ йому було не важко, але головне було відчути увесь біль переможеного Бонапарда у чи не найгірший період його життя.

До свого героя попри все ставиться позитивно і відзначає, що Наполеон вічний, адже не буде нас, а він залишиться в історії.

Галині Цьомик, яка зіграла роль корсиканки, на сцені Наполеон навіть зробив пропозицію руки й серця, втім для її героїні головне не це, вона просто дає хороший рецепт і імператору, і глядачам у залі, як правильно жити.

Декораціями для вистави став обпалений прапор, кілька стогів сіна, стільці. Події відбувалися в основному у конюшні, а актори виходили на сцену в класичному вбранні відповідної історичної доби.

Рівняни також подякували колективу Житомирського театру за те, що вони виховали вдячних дитячих глядачів, які дарували гостям квіти після вистави «Соломяний бичок».

У Житомир Рівненський облмуздрамтеатр привіз "Наполеона та корсиканку"

Житомирський облмуздрамтеатр гостив колег з Рівного (ВІДЕО)

Директор нашого театру Наталія Ростова розповіла, що з Рівненським театром у них особлива дружба і співпраця, вони наче театри-близнюки і вже 14 травня планують підкорювати з житомирським «Украденим щастям» дорослих глядачів Рівного.

1.zt.ua, Юлія ДЕМУСЬ

 

  

 

переглядів: 1348

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку

 

Читайте також: