Рівнян у Тернополі визнали кращими акторами України  (ФОТО)
13.12.12
Рівнян у Тернополі визнали кращими акторами України (ФОТО)
Рівненському театру знову не було рівних на всеукраїнському фестивалі. На “Тернопільських театральних вечорах. Дебют-2012" рівненська вистава "Калігула" здобула найбільше схвальних відгуків. А артисти театру Андрій Куделя та Станіслав Лозовський отримали нагороди як кращі актори.

Упродовж п’яти днів на великій та малій сценах обласного театру показали дев’ять дебютних вистав — від академічних театрів із Тернополя, Коломиї, Львова, Рівного, Івано-Франківська, Хмельницького, Вінниці, Києва. Захід приурочили до 125-ї річниці від дня народження Леся Курбаса.
Молоді режисери представили своє трактування як українських, так і зарубіжних п’єс. Це були абсолютно різні за жанром та постановкою вистави — від класичних і до несподіваних модерних.
— Вистава "Калігула" вже перемагала на багатьох фестивалях, однак показувати у Тернополі вирішили саме її, — зауважив директор театру Володимир ПЕТРІВ. — Адже це фестиваль молодих режисерів, а з-поміж наших режисерів лише Сергій Павлюк підходив за віком. "Калігулу" і тут назвали найкращою виставою. Однак, отримати звання найкращого режисера Павлюк не зміг, бо вигравав цей фестиваль ще у 2007 році.

Переможців ювілейного фестивалю “Тернопільські театральні вечори. Дебют” оголосили у суботу, 8 грудня. Перше місце за режисуру цього року не дісталось нікому. Грошових премій не було. Учасникам фестивалю вручали годинники, косметику, тарілки та інші призи від партнерів.
Виконавець головної ролі в "Калігулі", заслужений артист України Андрій Куделя, отримав дорогий годинник та перемогу в номінації "Краща чоловіча роль".
— На фестивалі була дуже вдячна публіка. Ми грали виставу якось по-особливому, — зізнався Андрій. — А після фіналу оплески глядачів не стихали впродовж 11 хвилин.

Нагородили номінацією "Краща чоловіча роль другого плану" й артиста театру Станіслава Лозовського. А хореографа Владу Білозоренко відзначили за краще пластичне вирішення вистави.

Юрій Дюг, "ОГО"

переглядів: 1900

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку