11.02.10
«Наш герой — не козел»
Вдруге за останній рік на сцені рівненського драмтеатру покажуть постановку п’єси українського драматурга Анатолія Крима «Квартет для двох». Але якщо у травні виставу з багатообіцяючою назвою «Шашні старого козла» привезли «зірки» російських серіалів, то цього разу своє бачення цієї комедійної історії представить колектив рівненського театру. Цікаво, що постановкою зайнялася народна артистка, а віднедавна і орденоносець Ніна Ніколаєва.

До цього режисерська практика Ніколаєвої складалася лише із студентських вистав та новорічних казок. Втілити на сцені п’єсу Анатолія Крима (рівненський театр вже працював з його «Євангелієм від Івана») народна артистка запропонувала художній раді сама. Працювати з Ніколаєвою погодилися цікаві актори: її багаторічний партнер у любовних історіях Володимир Сніжний та штатний режисер театру, а час від часу і актор Олександр Олексюк. Вони у різних складах гратимуть немолодого композитора, який вирішив завести собі нову «музу» (Юлія Крет та Надія Максимець), а сама Ніколаєва — дружина цього «невизнаного генія». Вона зізнається, що працювати одночасно і актором, і режисером складно.

— Цю п’єсу я читала давно, і вона мені одразу припала до душі через відчуття автором часу та почуття гумору, — розповідає Ніна Ніколаєва. — Вистава московських акторів мені не сподобалася. Думаю, наша постановка буде теплішою, ліричнішою. У нас головний герой — не козел, ми в чомусь йому співчуваємо. Тема ніби невесела — про розвал сім’ї, але вона не гнітить.

Прем’єра вистави запланована на 14 лютого. Очевидно, на ній акторку та режисера Ніколаєву привітають з отриманням державної нагороди — ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, указ про вручення якого днями підписав Президент. Цим же документом нові звання отримали й інші працівники театру. Зокрема, орденом Княгині Ольги III ступеня нагородили артистку Галину Цьомик, звання «Заслужений артист України» присвоєно Андрію Куделі, а заступник директора Надія Крет отримала «Заслуженого працівника культури».

Рівне вечірнє

переглядів: 2065

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку

 

Читайте також: