І знову
23.08.12
І знову "Ревізор". Тепер у Рівненському облмуздрамтеатрі (+ВІДЕО)
До Рівного знову їде "Ревізор". Щоправда, не телевізійне шоу, яке наробило галасу кілька місяців тому, а справжній — театральний. У рівненському театрі затіяли масштабну постановку безсмертного гоголівського твору, де задіють увесь творчий склад. Керувати процесом постановки знову запросили росіянина з українським корінням Олександра Дзекуна.

Власне, на новий сезон, який планують розпочати у жовтні, готують декілька прем'єр, поставлених за світовими драматургічними бестселерами.

Зокрема, найгучнішою та найпершою прем'єрою стане саме "Ревізор". Відомий у театральному світі режисер Дзекун вже ставив у Рівному як успішні вистави ("Берестечко"), так і дещо провальні ("Жінка з минулого"). Класичним, як обіцяє директор Володимир Петрів, рівненський "Ревізор" не буде — режисер, який у різних театрах вже двічі працював з цією п'єсою, зробив такий собі "мікс" з різних творів Гоголя. До того ж постановник планує ввести дві частини, які Гоголь вирізав з твору перед друком, але загалом вони збереглися. Цікаво, що й мовою відомі всім герої спілкуватимуться українською, для цього у театрі скористалися давнім перекладом Миколи Садовського. Володимир Петрів впевнений, що ця робота буде цікавою та несподіваною навіть для досвідчених театральних глядачів.


Іван Марчук, РТБ

Сам же директор-режисер Петрів хоче попрацювати цього разу на малій сцені. Твір обрав хоч і менш відомий, ніж "Ревізор", але теж з довгим "послужним списком". П'єса драматурга Альфреда Урі "Водій міс Дейзі" у 1988 році отримала найпрестижнішу американську премію у галузі літератури та журналістики — Пулітцерівську. А двома роками пізніше голлівудська стрічка, знята за її мотивами, отримала "Оскара" як "найкращий фільм".

До головних ролей (їх всього у виставі три) Петрів планує залучити рівненських топ-акторів — народного артиста Георгія Морозюка та заслуженого Віктора Янчука. Але найцікавіше, що роль багатої єврейки міс Дейзі має виконати народна артистка Ніна Ніколаєва, яка після двох років роботи у Миколаєві повертається в трупу рівненського театру.

Головною ж поки що проблемою цього твору є те, що україномовного або російськомовного перекладу знайти не можуть, тому перекладати з англійської доведеться власними силами. Навіть сам оригінал твору майбутньому постановнику пересилали знайомі з Нью-Йоркської бібліотеки, де робили копії.

 

Третьою гучною прем'є­рою, і теж за видатним літературним твором, можуть стати "Тіні забутих предків" Михайла Коцюбинського. Постановку робитиме нині харків'янин Ігор Борис. Крім того, новою новорічною казкою вже традиційно займатиметься актор Станіслав Лозовський. Володимир Петрів відзначає, що деякі театри можуть взятися і за більшу кількість прем'єр протягом сезону, адже це фінансово вигідно — глядач завжди йде саме на нові постановки. Але рівненський ані фінансово, ані за людськими ресурсами велику кількість нових вистав не потягне.

Найпопулярнішою виставою минулого театрального сезону стала класична постановка "Сватання на Гончарівці". Презентувавши її лише у березні, її тридцятим показом театральний сезон минулої неділі й закривали. На традиційну українську виставу, розповідає директор театру Володимир Петрів, існує великий попит не лише в обласному центрі, а й в районах. Рівненський театр часто їздить на виїзди у села та райцентри, а тому такі постановки, впевнений директор та художній керівник, у репертуарі просто необхідні.

"Рівне вечірнє"

переглядів: 3809

Коментарі

02.02.2013 18:28 Глядач пише:
Шановний пане, Петрів! По цій ссилці Ви знайдете російськомовний переклад Оскароносного фільму "Шофер міс Дейзі! фільмуhttp://vvord.ru/Shofyor-miss-Dyeyzi-10.html


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку

 

Читайте також: