Навесні у Рівненському облмуздрамтеатрі планують дві прем'єри та взяли двох нових акторів
06.02.12
Навесні у Рівненському облмуздрамтеатрі планують дві прем'єри та взяли двох нових акторів

Двоє нових молодих облич радуватимуть незабаром рівненську театральну публіку. А вже навесні на сцені театру зіграють прем'єрні "Сватання на Гончарівці" та "Вбивство Гонзаго".

Прем'єру вистави "Сватання на Гончарівці", яку готує режисер драмтеатру Олександр Олексюк, попередньо планують на березень. За п'єсою Г. Квітки-Основ'яненка красуню Уляну віддають за дурня Стецька, але її серце належить кріпаку Олексію. Як складається далі її доля? Українські звичаї, велика кількість народних пісень допомагають глядачу зробити веселу подорож у минуле.
Олександр Олексюк як режисер славиться своєю любов'ю до українських колоритних п'єс. Наприклад, "Сорочинський ярмарок" за М.Гоголем та "Пошились у дурні" М.Кропивницького. Крім того, на його рахунку такі постановки, як "Рецепт її молодості" К.Чапека, "Сміх лангусти" Д.Маррелла, "Оперета!.. Оперета!.. Оперета!..", "Солодкоголосий птах юності" Т.Уільямса, "Моральність пані Дульської" Г.Запольської.
Другою прем'єрною виставою має стати постановка знову запрошеного керівництвом Рівненського облмуздрамтеатру режисера Сергія Павлюка. Він уже ставив на нашій сцені "Калігулу" (вистава та задіяні у ній актори отримала чимало нагород на різних всеукраїнських фестивалях), "Сон літньої ночі" та "Дуже проста історія".
Цьогоріч Сергій Павлюк працюватиме з п'єсою болгарського драматурга Недялко Йорданова "Вбивство Гонзаго".
Відомо, що Шекспір не придумав сюжет "Гамлета", а запозичив його із старовинних легенд. Драматурги наступних поколінь користувалися вже не легендами, а п'єсою Шекспіра. Таких драматургів багато. Наприклад, англієць Стоппарт і наш Акунін. Років двадцять тому болгарський драматург Н. Йорданов написав п'єсу "Убивство Гонзаго". Дія в ній відбувається в Ельсінорі, серед персонажів - Полоній, Офелія, Гораціо. Але головні дійові особи не вони, а група акторів бродячого театру. Полоній запрошує їх в Ельсінор для того, щоб вони зіграли виставу і розважили Гамлета, який не то важко сумує, не то легко збожеволів.

Гамлет скористався нагодою і запропонував акторам розіграти одну стару п'єсу. З її допомогою він хоче викрити нинішнього короля Клавдія, який отруїв колишнього короля - батька Гамлета, і одружився на матері Гамлета. П'єса називалася "Вбивство Гонзаго". Актори повелися на обіцянку великого гонорару і в результаті були звинувачені у змові проти короля. Їх заарештували, катували і так далі. Як буде у постановці Павлюка — побачимо на прем'єрі :)

Що ж до нових акторів, то в Рівненському театрі віднедавна працюють Катерина Юрковська та Ігор Андроник.
Катя ще навчається на 5-му курсі РДГУ на художньо-педагогічному факультеті. Катерина вже встигла зіграти у новорічній казці театру "Надобранічказка", була введена у виставу "Пані Міністерша" і вже готується до виконання ролі Уляни у "Сватанні на Гончарівці".

А от Ігор навчався у Чернівецькому училищі мистецтв ім С. Воробкевича на факультеті "Видовищно-театралізовані заходи". Зараз навчається заочно у Рівному на 2-му курсі режисерського факультету.
У виставах театру, наскільки нам відомо, поки незадіяний. Сам Ігор каже, що у майбутньому планує проявити себе як режисер. Мріє поставити "Ведмедиків панда" Вішнєка. Хоча й сам пише п'єси на соціальну тематику та про любов.

Юліана ТЕТ, OGO.ua

переглядів: 2787

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку