Новорічні ранки у Рівненському драмтеатрі вперше відбуватимуться біля ялинки з легендою
22.12.17
Новорічні ранки у Рівненському драмтеатрі вперше відбуватимуться біля ялинки з легендою
Сьогодні, 22 грудня, у Рівненському драмтеатрі стартував новорічно-різдвяний марафон. З 24 грудня по 10 січня тут відбуватимуться традиційні новорічні ранки для дітей та показ казочки. Особливістю цьогорічного свята є справжня жива ялинка, яка має свою цікаву історію. Колись її посадив легендарний мер Рівного Віктор Чайка, а тепер дерево даруватиме радість сотням дітей, які прийдуть на свято протягом новорічного сезону.

Розклад Різдвяно-Новорічних ранків можна перглянути тут

Ініціатива подарувати деревце театру належить дружині колишнього мера Рівного Віктора Чайки - Любові Михайлівні Чайці. Дарительниця розповідає, що довго роздумувала, кому подарувати цю ялинку. Колись її власноруч посадив у дворі свого будинку Віктор Чайка. Нині дереву вже більше 10 років, і останнім часом воно почало дуже швидко рости вгору, заважаючи лініям електропередач. Скаржилися на нього і сусіди, тож ялинку було вирішено прибрати.

- Звісно, шкода трохи, але що зробиш - такий вже вік її, - пояснює Любов Чайка. – Тому в цьому році я вирішила не просто спиляти, а подарувати ялинку дітям на новий рік. Думала, можливо, в якийсь дитячий будинок віддати чи ще кудись. А потім  подумала: в театрі завжди багато діток на свята, то, напевно, це найкраще місце для неї. Запропонувала Володимиру Петріву – і він, звісно, погодився. Тоді звернулась за дозволом спиляти дерево в міську раду… І тепер дуже рада, що діти можуть потішитись біля живого дерева, бо натуральне не порівняти зі штучним.

«Ялинка з легендою» – так називають новорічну красуню в театрі і дуже радіють, що вперше за багато років мають живе дерево на свято. Висота ялинки 8 метрів, а запах хвої розноситься на весь другий поверх, де вона стоїть. Тож біля святково вбраного дерева вже чимало охочих сфотографуватися.

  

Як розповідає зав.літературною частиною драмтеатру Ірена Боровець, біля ялинки відбуватиметься традиційне театралізоване дійство з іграми і забавами для дітей, хороводи, танці і, звісно, конкурс найкращого костюма. Показуватимуть цьогоріч і казочку - «Золоте курча», цікаву, музичну, повчальну, бо у театрі завжди дбають, щоб діти не тільки відпочили, а і чомусь навчилися.

- Окрім традиційних Діда Мороза і Снігуроньки, яких діти страшенно люблять, ми запросили і Святого Миколая, адже хочемо, щоб дітки пізнавали і українську традицію святкування нового року і знали своїх, автентичних героїв, - додає Ірена Боровець. – До слова, цьогоріч ми змушені були поставити додаткові вистави, тому що дуже багато бажаючих прийти до нас на свято. Тож окрім традиційних ранків об 11-й та о 14-й годині щодня, ще матимемо додаткові о 9-й ранку і якогось дня о 16-й. Тобто будемо працювати нон-стоп, а коли всі дітки відсвяткують, почнемо трохи відпочивати і ми, - сміється Ірена.  

 

Новорічні ранки триватимуть до 10 січня, і в цей період театр планує прийняти понад 10 тисяч дітей. А от ялинка, кажуть, буде стояти до останнього. Коли вже почне осипатися, її гілочки зріжуть і віддадуть в зоопарк, де ними харчуються тварини. Таким чином її життя матиме ще й таке продовження.

- Думаю, Віктор Чайка десь там дуже радіє, що його справа має таке продовження – він завжди старався для блага міста. І це насправді чудово, адже у нас на святі відпочити і побавитися біля живої ялинки можуть і діти-сироти, і діти атовців, і різні малозахищені верстви населення. Скільки існує театр, ми завжди бавимося біля ялинки. Можливо, колись давно-давно і ставили живу, але останніми роками завжди була штучна. А ця  - з легендою, -  з теплотою говорить Ірена Боровець.

Окрім ялинки у театрі вперше в цьому році відкрили і Різдвяний вертеп, виготовлений колективом драмтеатру під керівництвом художниці Алли Локтіонової. Всі персонажі зроблені вручну, і процес їх виготовлення тривав більше року. Планується, що з кожним роком вертеп буде поповнюватись новими персонажами та ідеями.

http://golosno.com.ua

переглядів: 2058

Коментарі

07.12.2018 23:24 Оксана пише:
Приємно,що у рідному місті є творчі талталановиті люди,які дарують світові незабутні враження!


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку