У Рівненському драмтеатрі вирішили навчити рівнян бути щасливими
21.10.11
У Рівненському драмтеатрі вирішили навчити рівнян бути щасливими

Третього липня обласний академічний музично-драматичний театр презентував прем'єру комедії "Наполеон та корсиканка". Постановка Олександра Олексюка за п’єсою Іржи Губача оповідає про останні роки життя Наполеона на острові Святої Єлени.

Після низки гучних прем’єр, як-от "Суперники", "Берестечко", "Калігула", підопічні Володимира Петріва вирішили замахнутися й на Бонапарта. У 2004-му "Наполеона і корсиканку" поставив у столичному театрі російської драми імені Лесі України Михайло Резнікович. У 2011-му черга дійшла до Рівного. Режисером-постановником нашої версії вистави став Олександр Олексюк. Капелюх та мундир Наполеона приміряв заслужений артист України Петро Ліснічук, Жозефіну зіграла заслужена артистка Галина Цьомик, а ролі другого плану виконали Сергій Бондарук, Микита Кондратюк, Юрій Ширко та Андрій Шевчук.
— В основі п’єси — вигадана історія про останні роки життя великого полководця, — розповідає режисер-постановник вистави Олександр ОЛЕКСЮК. — Жозефіна вчить цінувати і любити те, що маєш — не тільки Наполеона, а й глядачів. Вистава вчить нас бачити радість у повсякденних речах, вона вчить нас бути щасливими.
Дух постановки передався й акторам. Їхній світогляд теж змінився.
Виконавець ролі Попплтона Юрій ШИРКО зізнався:
— Ви знаєте, а в мене у дворі росте каштан. А я його ніколи не помічав. Він там усе життя росте, а я не бачив цю красу.
Справді, комедія не тільки викликає сміх, а й примушує замислитися, через призму переживань Наполеона по-новому поглянути на буденні клопоти нашого часу. Тим паче Жозефіна-Цьомик у своєму амплуа просто неперевершена.
— Я не знайомий з корсиканками, але Жозефіна у виставі мене вразила, — поділився враженнями глядач Ігор ГЛЯЙХ. — Вона грає справжнього дідька в спідниці. Це романтично, смішно, сумно і задумливо водночас.
Подейкують, що спочатку пристрасті навколо Наполеона мали розгортатись на малій сцені облмуздрамтеатру, проте потім їх перенесли на велику. Як усе це виглядає, рівняни ще зможуть побачити 7 та 17 липня. Тим же, хто не встигне, – доведеться чекати до початку нового театрального сезону.

Юрій ДЮГ, ogo.rv.ua

переглядів: 2502

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку

 

Читайте також: