Георгій Морозюк: Кожна моя роль — як рідна дитина
20.10.11
Георгій Морозюк: Кожна моя роль — як рідна дитина
Один із кращих акторів Рівного народний артист України Георгій Морозюк святкує ювілеї — своє 60-річчя та 40-річчя творчої діяльності. Його яскраві сценічні образи неможливо забути. В репертуарі Морозюка безліч різнопланових ролей: від самовпевненого ловеласа до жорстокого тирана. Крім театру, якому актор присвятив життя, Георгій Морозюк не нехтував і кінематографом.
І сцена, і телеоб’єктив однаково люблять цю талановиту людину. Напередодні бенефісу Георгій Морозюк знайшов хвилинку, щоб поспілкуватися.

— Пане Георгію, всі ваші ролі, навіть епізодичні, запам’ятовуються надовго. Як вдається створювати такі яскраві образи?
— Завдяки праці. Для мене кожна роль — як рідна дитина. І в кожну треба вкласти душу, інакше нічого не вийде. Я відштовхуюсь від того, що яким би талантом тебе не наділила природа, без наполегливої праці до сьомого поту не досягнеш високої майстерності. Тому однаково серйозно підходжу до важких драматичних ролей і до комедійних.

— Декого театр знаходить сам, дехто в поті чола піднімається драбиною акторської кар’єри.
— Якщо чесно, про акторську кар’єру я й не думав. Спочатку відвідував драмгурток, потім вступив у театральну студію. Але не мріяв стати і професійним актором. Доля сама підказала. Перша моя роль — романтичний прикордонник Лукін, який стикнувся з жорстокою реальністю. Потім зіграв ад’ютанта генерала. І після цього вже не міг не грати.

Можете сказати, скільки ролей зіграли?
— Важко порахувати. Упродовж тридцяти років працював у Дрогобицькому театрі. А у Рівному я всього сім років. Але за цей період у моєму репертуарі з’явились найбільш яскраві ролі: Ласький у “Гальшці Острозькій”, (“Допоможи їм, Всевишній”), Микола з “Украденого щастя”, Голохвастов (“Дамських справ майстер”) та багато інших. Люблю комедію, і зіграв чимало комедійних ролей. Одні з найкращих: Фальстафа у “Рогоносці”, Скапена у “Витівках Скапена”, Якова в опереті “Весілля в Малинівці”.

— Ми знаємо, що ви знялись у численних фільмах на кіностудії ім.Довженка?
— Так, зіграв у 27 фільмах. Першим був “Високий перевал”. Одні з найкращих ролей — “Голод 33”, “Вінчання зі смертю”.

— Ваша дружина, Емілія Морозюк, теж чудова актриса. Як сімейній парі працюється в одному театрі?
— Ми одне одного доповнюємо і в театрі, і вдома. До речі, театральні репетиції продовжуються і в домашній обстановці. Намагаємось коректувати гру одне одного.

— Напередодні Міжнародного дня театру що побажаєте?
— Вітаю своїх колег, без яких не зміг би себе реалізувати як актор. Усім їм бажаю цікавих ролей та бути у чудовій формі.

Спілкувалсь  Ольга ПОЛЯНСЬКА, ogo.rv.ua

переглядів: 2456

Коментарі

19.02.2012 20:41 олександр пише:
гарна сім"я,прекрасні актори,чудові люди.а георгій іванович-окрема сторінка........добрий,чуйний,веселий,дуже талановитий......людина з великоі букви!!!


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку