09.09.12
В Острозі побуває Наполеон!
На початку жовтня в Острог вчергове завітає творчий колектив Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру. Цього разу острожани стануть свідками історії про видатну постать в історії Франції, Наполеона Бонапарта. У комедії на дві дії «Наполеон та корсиканка» імператор постане у незвичній іпостасі.

Ідея приїхати до Острога вдруге за останні кілька місяців виникла у колективу театру після аншлагового показу у червні. Глядачів, що зібрались на музичну комедію «Сватання на Гончарівці», ледь вміщала зала районного Будинку культури.

– Нам було надзвичайно приємно, що стільки острожан прийшли на виставу нашого театру, зайнятий був навіть балкон. Від’їжджаючи ми пообіцяли, що незабаром повернемось, і ось слушна нагода виконати обіцянку, – розповідає керівник літературно-драматичної частини Рівненського облмуздрамтеатру Ірена Боровець.

Події п’єси «Наполеон та корсиканка» Іржі Губача відбуваються у 1819 році, коли Бонапарт переживає не найкращі роки свого життя. Ув’язнений на острові Святої Єлени, він страждає не лише з приводу втрати влади, але й від самотності. Саме тоді у сірість його буденності вривається жінка. Корсиканка з королівським ім’ям Жозефіна раптом з’являється на острові, який став в’язницею для Наполеона. Вона одразу стає підтримкою і опорою  відставному імператорові, перед яким колись тремтів увесь світ. Жозефіна набуває статусу справжнього друга і змушує Наполеона пригадати, що він насамперед чоловік і корсиканець! Лірично-романтичний сюжет вистави, пересипаний жартівливими діалогами, не лише розважить, а й змусить глядача замислитись.

переглядів: 1513

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку