Як у Острозі сватались... актори Рівненського облмуздрамтеатру
01.08.12
Як у Острозі сватались... актори Рівненського облмуздрамтеатру
Початок вихідних днів минулого тижня ознаменувався для острожан прем’єрою музичної комедії «Сватання на Гончарівці» за п’єсою Григорія Квітки-Основ’яненка. Із нею завітав до міста Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр. Найпопулярніша вистава сезону зібрала і в Острозі повен зал глядачів.

Здавалося б традиційний сюжет вистави – любовний трикутник. У ньому дівчина Уляна розривається між коханим Олексієм і недолугим, опецькуватим, дурнуватим, але багатим Стецьком, якого нав’язують їй у чоловіки батьки. Але кожна сцена насичена гумором, професійною грою артистів, чудовим музичним оформленням, тому і сюжет обіграний дуже цікаво. Окремі фрази героїв супроводжувались шквалами аплодисментів і вибухів сміху у залі. Як от наприклад слова матері, Одарки: «Нема кращого, ніж бути заміжньою за дурнем», репліки самого горе-жениха Стецька, поривання до шинка із зв’язаними руками та ногами батька Прокіпа.

Вирішити проблему з нелюбом допомагає Уляні відставний солдат Йосип Скорик, дядько її Олексія. Він подекуди армійськими наказами, і де інде хитрощами з елементами «окультизму» переконує батьків Уляни віддати її заміж за коханого. І грець з тими волами та биками Стецька, аби донька була щаслива!

Дзвінкий мелодійний голос Уляни зачарував зал вже з перших діалогів, Стецько вразив присутніх своєю глупістю, солдат – командирством і дисципліною, а Прокіп – магнітною пристрастю до шинка. Комедія з яскравим музичним оформленням закінчилась фінальною сценою за столом, де нарешті таки Прокіп, не ховаючись від дружини, перехилив чарку.

Вистава завершилась бурхливими оплесками залу, який залишав районний Будинок культури із гарним настроєм. До речі, переважною більшістю глядачів були жінки, дехто з дітьми. Зважаючи на схвальні відгуки глядачів, театрали мають намір завітати до Острога восени аби потішити острозьких любителів мистецтва новою виставою, можливо це буде ще і вистава для дітей. Цими планами із «Замковою горою» поділилась керівник літературно-драматичної частини театру Ірена Боровець.

 

 

"Замкова гора", Олена ТОЛОЧИК

переглядів: 3405

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку