З фестивалю — з нагородами
03.06.04
З фестивалю — з нагородами
В останній тиждень травня в Івано-Франківську на сцені облмуздрамтеатру ім.І.Франка проходив традиційний регіональний театральний фестиваль “Прем’єри сезону”, в якому брав участь і Рівненський обласний український музично-драматичний театр.

Театральний фестиваль в Івано-Франківську проводиться вже четвертий рік поспіль. Цього разу свою майстерність демонстрували Львівський національний академічний український театр ім.М.Заньковецької (вистава “Оргія” Л.Українки), Київський театр на Подолі (“Таїна буття” Т.Іващенко), Тернопільський академічний драматичний театр ім.Т.Шевченка (“Мартин Боруля” І.Карпенка-Карого), Брестський драматичний театр (“Дядя Ваня” А.Чехова), обласні музично-драматичні театри з Івано-Франківська (“Украдене щастя” І.Франка), Луцька (“Наталка Полтавка” І.Котляревського) та Рівного (“Суперники” М.Манохіна у постановці заслуженого артиста України Володимира Петріва).

Мета подібних фестів — ознайомлення з кращими прем’єрами західноукраїнських театрів, визначення кращих режисерських та акторських робіт. Водночас творчі колективи мають можливість спілкування, обміну досвідом. Щоденно, після звіту того чи іншого театру, журі фестивалю в присутності колективу детально аналізувало показані вистави. Та найбільше, звичайно, виграли глядачі Івано-Франківська, бо мали змогу переглянути кращі прем’єри театрів.
Одразу скажу, що найтепліші оплески, відгуки глядачів після вистави випали на долю рівнян. А члени журі навіть зізналися, що їм настільки було приємно переглядати виставу, що й забували про свою місію суддів і ставали звичайними глядачами. Отож, глядач — головний цінитель, якого нічим не підкупиш (згадаймо недавні підсумки “Євробачення” у Стамбулі, де долю переможця визначили телеглядачі Європи).
За кінцевими підсумками фестивалю у Івано-Франківську журі під керівництвом художнього керівника Львівського Національного академічного українського драматичного театру імені М.Заньковецької лауреата Національної премії імені Т.Г.Шевченка народного артиста України Федора Стригуна вручило нашому театру дві нагороди: за кращу жіночу роль — народній артистці України Ніні Ніколаєвій (Марфа) та за кращий акторський дебют — актору театру Станіславу Лозовському (Ераст). Одночасно дало дуже високу оцінку театру — постійному учаснику фестивалю, що повсякчас демонстрував серйозні роботи: “Камінний господар” Л.Українки (2001), “Украдене щастя” І.Франка (2002) та “Гальшка Острозька” О.Огоновського (2003).
Хто із рівнян ще не мав нагоди побувати в театрі на виставі “Суперники”, що так високо оцінена, може це зробити у неділю, 13 червня.
А дітей та школярів запрошуємо переглянути нову прем’єру музичної казки “Чарівник Смарагдового міста” О.Волкова. Режисер-постановник — народна артистка України Ніна Ніколаєва, сценографія Алли Локтіонової, музика заслуженого артиста України Зіновія Крета. У музичній казці задіяні до двадцяти акторів, балет, солісти.
Микола САВЧУК, "ОГО"
переглядів: 1709

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку