24.12.09
Мишачі пристрасті у джазових мотивах
Ромео постійно гризе сир, а Джульєтта втікає від котів. Чи міг Шекспір передбачити таку долю своїм героям — сказати важко. Проте безсмертним коханцям такого побажали угорський письменник Дюлі Урбан і актори рівненського драматичного театру. Перший свого часу написав кумедну інтерпретацію відомої трагедії «Всі миші люблять сир», а рівненські актори втілили цю історію на сцені свого театру у вигляді новорічної казки. Щоправда, нині до цієї справи підійшли неординарно, і постановка вистави-мюзиклу вийшла не просто доповненням до ялинкового дійства, а повноцінним театральним проектом.

Ідея проекту з’явилася в театрі завдяки… джазовому фестивалю «Art Jazz Cooperation», який відбувався тут же. На ньому невеликий виступ відіграла київський музикант Марія Портнікова. У процесі знайомства з неординарною піаністкою організатори фесту з’ясували, що вона, окрім музичної освіти, має ще й режисерську, а у вільний час пише музику для мюзиклів. Директору театру Володимиру Петріву ідея музичної казки, вочевидь, сподобалась, тому він запросив Портнікову до співпраці. Вона вже мала змогу чути свою музику в цій виставі в 2005 році у столичному театрі ім. Франка, але хотіла реалізувати проект по-своєму. Тому погодилась попрацювати з «провінціалами». Пізніше вона зізналася — з місцевими акторами працювати значно легше, ніж з київськими.

Головні герої казки «Рома та Ружа» — сірі та білі миші, які між собою ворогують. Ромео у рівненському варіанті став Ромою, Джульєтта — Ружою. На відміну від Шекспіра, у цій «мишачій драмі» все закінчується добре.

”Усі миші люблять сир” — для театрального світу вистава не нова, її реалізовували у багатьох театрах. Причому, навіть у музичних варіаціях. В Україні сценічну обробку їй зробила дитяча письменниця зі Львова Оксана Сенатович. А Марія Портнікова написала музичний супровід. Композитор наголошує, що мала на меті створити мюзикл на зразок бродвейського. Навіть жартує: «у них там головні персонажі кішки (мюзикл «Cats») , а у нас — миші». Оскільки Портнікова — музикант джазовий, пісні в мюзиклі максимально, наскільки це можливо у дитячій виставі, наближені до джазу. Разом з тим, постановник казки стверджує, що її не можна називати суто дитячою.

— Це добра сімейна історія, — розповідає Марія Портнікова. — Вона, як деякі бродвейські мюзикли, розрахована як на дітей, так і на дорослих.

Прем’єра «Роми та Ружі» відбудеться 25 грудня, після чого актори драмтеатру гратимуть цю годинну виставу двічі на день.

"Рівне вечірнє"

переглядів: 1762

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку