У виставі
27.03.12
У виставі "Гамбіт" Гамлета зіграли два актори
Рівненський облмуздрамтеатр продовжив співпрацю з талановитим режисером Сергієм Павлюком. Остання спільна робота рівненських акторів з херсонським режисером - абсурдна трагедія "Калігула" зібрала чимало схвальних відгуків та нагород на фестивалях. Тому від "Гамбіта" віддані фанати очікують не менше.

Завісу таємниці творці вистави відкрили напередодні на прес-конференції та "здачі" постановки. Власне п'єса болгарського Недялка Йорданова "Вбивство Гонзаго" оповідає про долю мандрівних акторів у датському королівстві часі славно звісного Гамлета. У рівненській інтерпретації вона отримала співзвучну назву "Гамбіт", що запозичену зі стратегії гри в шахи.
- Це вже четверта моя постановка в Рівненському театрі, та 29 загалом, - зауважив режисер Сергій Павлюк. - Приємно, що всі вони досі йдуть на рівненській сцені. А робота над "Гамбітом" видалась дуже творчою та насиченою. Справа в тому, що я завжди працюю тільки з одним складом акторів. І кожен розкриває свій образ на повну разом з колегами по виставі. Всі разом вони створюю повноцінну і довершену постановку. Без когось одного це не можливо.
Похвалились "Гамбіт" може не лише грою акторів, а й сучасними динамічними декораціями та костюмами. Їх створила художник Анна Пілюгіна.

У створенні вистави режисерові чимало допоміг і друг, актор рівненського театру Станіслав Лозовський. Він створював пластичні композиції та музичне оформлення. У виставі Станіслав грає на піаніно та гітарі, співає. Та і ролі втілює одразу дві. Основну - Горації, другорядну - Гамлета. Щоправда омріяна роль у виставі лише епізодична. Стас пластичні номери Гамлета в масці мирно ділить з іншим актором - Микитою Кондратюком. А у того основна роль - Кат.
"Засвітилась" у постановці і молода акторка театру Катерина Юрковська. Їй випало грати Офелію.
- Для мене сама участь і робота в такій виставі - була мрією. А коли дізналась, що гратиму Офелію, - була шокована, - зізналась Катерина. - Репетирувала якомога старанніше та прислухалась до порад режисера та колег.

На сцені Офелія грає в балетній пачці пуантах та… гумових чоботах. Як що ж судити за передпрем'єрному показу вистави, то Катерина влилась в постановку досить органічно. Принаймні зіграла на рівні з зірками театру.

А у виставі, й насправді, немає головних ролей. Кожен персонаж вдало поєднує драматичні та смішні моменти. Загалом вистава насичена ними та динамікою рівно стільки, скільки й годиться сучасному драматичному театру. "Смачних" моментів постановці вистачає на усі 2,5 години. Саме тому шанувальники театру вже запланували переглянути "Гамбіт" якомога скоріше.

Юрій ДЮГ, "ОГО"

У Рівненському облмуздрамтеатрі готуються до прем'єри (ВІДЕО)
Театральний гамбіт (ВІДЕО)

переглядів: 5199

Коментарі

31.03.2012 00:50 Знайка пише:
..."Калігула" зібрала чимало схвальних відгуків та нагород на фестивалях. Тому від "Гамбіта" віддані фанати очікують не менше....
А що, "гамбыт" вже везуть на фестиваль? Якый?
01.04.2012 10:01 Я так думаю пише:
ще у Рівному не всі побачили виставу, так що з фестом треба зачекати
02.04.2012 17:08 Марина пише:
Як на мене трохи перегнули, з роллю Ката,так не можна робити, мені не сподобалось авторетет артистів впав.
02.04.2012 17:09 Юля пише:
І мені не сподобалась ця сцена я навіть вийшла з зали.((
08.04.2012 23:48 СТ пише:
Перетворили театр на мітинг... Постановка цікава, але зліпити з .. кулю режисеру не вдалося
09.04.2012 08:46 Марія пише:
Ну, якщо зосередитись на придворних інтригах, то може й мітинг, але у виставі стільки людського і ЛЮБОВІ... Невже цього ніхто не побачив? Мене торкнувся образ Елізабет. Така класична, самовіддана жінка. Тиха і покірна, готова усюди піти за своїм чоловіком. Кохаюча...


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку

 

Читайте також: