У Рівненському театрі вкотре сваталися на Гончарівці
12.03.12
У Рівненському театрі вкотре сваталися на Гончарівці
Постановку комедії Григорія Квітка-Основ'яненка "Сватання на Гончарівці" презентували у Рівненському облмуздрамтеатрі. Постановка Олександра Олексюка поповнила палітру музичних та комедійних вистав театру, та склала компанію складним драматичним прем’єрам "Каліці з Острова Інішмаан" та "Гамбіту".

Минулий рік рівненські автори завершили постановкою скандального та дуже популярного Мартіна Макдонаха "Каліка з острова Інішмаан". Не покладають рук, нервів та голосу актори і в 2012 році. Паралельно тут готують дві вистави "Сватання на Гончарівці" та "Гамбіт". Першу, простішу, презентували 11 березня.

"Сватання на Гончарівці" в рівненському театру презентують глядачам невперше. Щоправда останній раз на рівненській сцені женили Стецька ще у кінці 80-х років. Тому у новому столітті Олександр Олексюк по новій відкрив для рівнян твір Квітки-Основ’яненка.

Особливої ексклюзивності чи революційності від постановки ніхто й не очікував. Легка комедія з піснями і танцями. Така собі "Пошились у дурні-2". Вистава - ідеальна для відпочинку, а також для показів у районах. Не "Каліку" чи "Калігулу" туди возити… Втім, після прем'єри враження глядачів позитивні.

Актори та режисери попрацювали на славу і в кожного "свій козир в рукаві". Заворожує Віктор Янчук у ролі відставного солдата, який другу дію одноосібно "командує парадом" на сцені. Смішними та правдивими моментами пересипана гра батька - Петра Ліснічука. Неперевершено вжився в роль Стецька і Сергій Бондарук. А чого варте художне "Таки-так" у виконанні мовчазного і майстерно загримованого Юрія Ширка. Сценічна мати Валентина Антонішина, до речі, у виставі грає вдруге. В 80-х вона грала дочку Уляну. Тепер же цю роль виконує нова актриса театру Оксана Рекуненко. Дівчина своїм сильним голосом і майстерним виконанням українських співанок поставила у незручне становище весь інший склад. Їхні співи на фоні опереточного голосу Уляни скидались радше на речитатив.

Пристойно підіграв дебют у ролі Олексія поки що позаштатний актор театру Олег Ягелюк.

Одним словом півторагодинне українське сватання на сцені театру - гарна можливість відпочити, посміятись та пригадати українські традиції. Втім, більшість театральних фанатів очікують голову прем’єру весни "Гамбіт" за твором «Убивство Гонзаго» Недялка Йорданова. Її презентуватимуть 27 березня.


Юрій ДЮГ, OGO.ua

Музична комедія «Сватання на Гончарівці» отримала третє дихання (ВІДЕО)
Рівненський театр порадує свого глядача "Сватанням на Гончарівці" (ВІДЕО)

Прем'єра "Сватання на Гончарівці" у Рівненському облмуздрамтеатрі (ВІДЕО)

переглядів: 3237

Коментарі

09.04.2012 12:57 М. Андрушко пише:
Прийміть найщиріші вітання від Стецька вісімдесятих.(Передостаннього втілення цього твору на рідній сцені.)Дуже радію за вас дорогі колеги! Ви найкращі! А ще, дякую за прекрасний сайт театру. Ніби побував дома. З повагою ( тепер актор Вінницького академічного театру ім. М. Садовського)ваш Микола Андрушко.
09.04.2012 13:29 Я так думаю пише:
ДЯКУЄМО за теплі слова!!!!


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку