15-ті роковини: ким був Сергій Верославов
31.03.17
15-ті роковини: ким був Сергій Верославов
Його масштабні декорації вабили не менше, аніж гра акторів у рівненському театрі. Сергій Верославов майже 60 років був тут художником. А поза роботою малював скромні у розмірах, але не менші цікаві портрети і пейзажі, ілюстрував художні книги. І ладен був взятися за Самчукову "Волинь", але не встиг. У п'ятнадцятий рік його смерті у краєзнавчому музеї експонують відоме і незнане життя художника.

«Шляхами долі Сергія Верославова» - нова виставка у Рівненському краєзнавчому

Художник Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру Сергій Верославов залишив по собі прекрасний сонячний теплий спомин у всіх, хто його знав, хто з ним працював в театрі, хто знав його сім’ю.

 

 

Фото з відкритих джерел

 

 

Саме такою великою щирістю і любов’ю була наповнена невеличка виставкова зала Рівненського краєзнавчого музею в день відкриття виставки, де представлені живописні полотна, акварелі, малюнки, фотографії й особисті речі художника.

Коли дізнаєшся про життя митця, бачиш його родину – дружину Марію Миколаївну, сина Віталія, його колег з театру, людей, з якими його зводила доля у різні періоди життя, кожна творча робота сприймається як щось дуже рідне, своє. Пейзажі, портрети, замальовки, а поруч – фарби, альбоми і книга Бориса Шведа «Поліщуки», яку він ілюстрував.

Марія Миколаївна Верославова

Нелегким було життя Сергія Верославова, який народився у 1931 році і був сином священика із Корця, якому доводилося відстоювати свій талант і свою гідність перед самодурством атеїстичної радянської влади. 

Син художника, Віталій Верославов на фоні батькового портрета

Вже пройшло 15 років, як відійшов Сергій Давидович у кращий світ. В сім’ї Верославових залишився його творчий спадок, який любовно зберігала його впродовж 40 років вірна супутниця життя пані Марія.

Вдова художника Марія Миколаївна та син Віталій з науковцем музею Тетяною Міненко

Познайомившись із науковцем музею Тетяною Міненко, Марія Миколаївна, погодилась передати архів чоловіка на вічне зберігання у Рівненський краєзнавчий музей.

Галина Данильчук


30 березня 2017 року  в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки  «Сергій Верославов. Шляхами долі».  На виставці експонуються 34 художні роботи Сергія Верославова – художника Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру, його особисті речі та фотографії.  Серед робіт – портрети та пейзажі, виконані аквареллю,олійними фарбами та олівцем.

Сергій Верославов народився в Корці Рівненської області 16.02.1931 року в родині священика Корецького жіночого монастиря, проживав у Рівному, працював художником-декоратором Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру, а також оформляв вистави Рівненського театру ляльок. Помер 31.07.2002 року.

Валентина Гордич, Дмитро Хитрий, РТБ

 На відкриття виставки прийшли рідні, друзі, колишні колеги художника.

 

Спогадами про Сергія Давидовича поділилися:

  •  Ярослав Мельник -  начальник управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, засл. прац. культури України. «Я деякий час працював поруч із Сергієм, пам’ятаю його як трудягу. Добре, що в музеї створили таку виставку – відвідувачі будуть дивитися і згадувати добрим словом цю щиру, високопорядну людину».
  •   Тетяна Міненко – старший науковий працівник музею,  куратор виставки, розповіла більше про родину Верославових, про трагедію сім’ї (брати Сергія Олексій і Василь були репресовані радянською владою). «Ось чому Сергій Давидович не мав нагород – радянська влада не нагороджувала  сина священика і брата репресованих».
  • Богдан Столярчук - доцент кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету. «В своїй книзі про Корецький жіночий монастир я згадую і про Давида Верославова, який служив священиком у церкві».
  • Володимир Петрів - директор-художній керівник Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру, народний артист України: «Сергій Верославов був порядною, чесною, інтелігентною людиною. Як чудово він оформляв спектаклі! Які батальні сцени він написав до постановки «Шлях на Берестечко»!

 Згадували Сергія Верославова також колишні колеги – працівники бутафорського цеху театру. Він був для них не лише керівником, але і наставником.

Вчителька Рівненської дитячої музичної школи № 1 ім. М. Лисенка Людмила Фусик пригадала, що Сергій Давидович любив музику, особливо звучання бандури. В пам’ять про нього учениця цієї школи Олена Мельник виконала дві композиції: «Гостина» і «Бережімо мову».

 На завершення відкриття виставки директор музею Олександр Булига оголосив приємну новину про те, що родина художника вирішила передати художні роботи Сергія Верославова Рівненському обласному краєзнавчому музею. Виставка триватиме до 14 травня.

 Лілія Толстуха, с.н.с РОКМ, prostir.museum

переглядів: 3685

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку