Потішили «Мельпомену»
01.05.11
Потішили «Мельпомену»

Як забрати «цілий віз» чесно виграних призів з театрального фестивалю у Дніпродзержинську — думає керівництво музично-драматичного театру. Вистава «Калігула» здобула гран-прі на фестивалі «Класика сьогодні», а за декілька днів — нагороди уже на іншому театральному конкурсі — «Мельпомена Таврії» у Херсоні. Рівненські актори розповідають, що спочатку від схвальних відгуків колег було приємно, а потім — уже ніяково…

На фестивалі поїхав весь склад абсурдної трагедії, у тому числі й вівчарка Кая Стаса Лозовського, яка з’являється в одній зі сцен. Як розповідають актори, такий виїзд є напрочуд важким і затратним — лише на перевезення декорацій до вистави театр витратив 16 тисяч гривень.

 

— Але це виправдано, — запевняє директор театру Володимир Петрів. — Не можна варитися у своїй каші. Треба їздити, щоб показувати себе і дивитись на інші театри.

 

У Дніпродзержинську Рівне себе показало феєрично. Окрім гран-прі, «Калігула» здобув ще й приз за «Кращого молодого актора» (Стас Лозовський) та за «кращого актора другого плану» (Віктор Янчук). У Херсоні здобутки менші, але теж важливі — приз за «Кращу режисуру» місцевий мешканець Сергій Павлюк отримав якраз за роботу з рівненськими акторами. А ось виконавець головної ролі божевільного диктатора Андрій Куделя жодних нагород зі Сходу та Півдня не привіз. Хоча від цього, як розповідають його колеги, особливо не засмучувався, розуміючи, що один театр не може забрати усі головні призи на фестивалі не у рідному місті.

 

Результатом поїздок, окрім купи призів, стало ще й запрошення на показ «Калігули» у Санкт-Петербурзі та Сочі. Відмовлятися від таких пропозицій театр не хоче, незважаючи на те, що подібні поїздки можуть бути ще дорожчими.

 

А поки одні актори «колесять» фестивалями, інші готують чергову прем’єру. У виставі за п’єсою «Наполеон і корсиканка» роль імператора дісталася Петру Ліснічуку, його партнеркою стане Галина Цьомик. Прем’єра повинна відбутися ще до закриття сезону.

 "Рівне вечірнє"


переглядів: 1869

Коментарі

11.12.2011 01:53 Глядач-читач пише:
Як завжди "Рівне вечірнє" вражає своєю необізнаністю, чи не компетентністю в деяких театральних речах. Цікаво, невже адміністрація (бухгалтерія) театру підпускає так близько акторів до своєї діяльності, що вони достеменно знають: що? і скільки? Маю на увазі 16 тисяч на затрати перевезення декорацій, про які якоби хтось із акторів сказав. Адже судячи із фото - це фото з пресконференції на якій були присутні режисер О.Олексюк, директор В.Петрів, і актори Н.Ніколаєва і В.Янчук. Все. Крапка.
Риторичне запитання: хто ж з акторів озвучив таку цифру?..


Додати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку