Калігула у Рівному!
12.05.10
Калігула у Рівному!

Рівненський драматичний театр вкотре здивує місцевих прихильників живого та вічного театрального мистецтва відвертою та безкомпромісною роботою режисера Сергія Павлюка «Калігула», прем’єра якої відбудеться 16 травня!

А дивувати буде чим! Бюджет нової вистави керівники театру порівнюють із бюджетом славнозвісного «Берестечка». Декорації вражають! На сцені два басейни з водою і багнюкою, собака, паперові люди та головний герой у екзотично-еротичному купальнику. Трагедія на дві дії, інтерпретована молодим режисером Сергієм Павлюком за мотивами п’єси Альберта Камю, - це видовищність, якою можуть похвалитися далеко не всі українські театри. Сам же режисер відомий рівнянам за виставами «Дуже проста історія» та «Сон літньої ночі».
Ідею цієї, третьої, роботи на головній сцені рівненського театру, режисер виношував шість років. А разом з його мрією здійснилося багаторічне бажання заслуженого артиста України Андрія Куделі - він зіграв роль римського імператора Гая Юлія Цезаря. Саме імператорська тиранія і спонукала режисера взятись за постановку, оскільки пан Сергій любить робити вистави для людей, які думають та роблять висновки.
Як зазначив режисер–постановник Сергій Павлюк, він рідко буває в захваті від своїх робіт, але «Калігула» є винятком з правила. Оскільки ця вистава є не просто цікавою, а й сильною за своїм змістом та духом.
- Хтось плакатиме, а хтось сміятиметься, адже кожен глядач сприймає виставу так, як йому зручніше. Бачить ті речі, які хоче бачити, або ж навпаки!
П’єса розповідає про життя та правління імператора Калігули, про його жорстокість та нехтування долею рідних і близьких задля влади. Крики акторів та божевільні танці – усе, аби показати перенасичену владою людину. Сучасний підхід режисера до музичного оформлення, декорацій та зорових ефектів підкреслює різноманітність підтем у виставі.
Мокрі та брудні герої, авангардова музика, сцена, яка вкрита газетами, усе це і не тільки зможе побачити та почути рівненський глядач. При цьому, як наголошують театрали, жодного натяку на політику. І висловлюють сподівання, що в репертуарі театру робота Сергія Павлюка затримається надовго.
- Я дуже радий, що шістнадцятого травня ми відсвяткуємо прем’єру цієї вистави, якою я задоволений на всі сто вдсотків, – зазначив Володимир Петрів, художній керівник театру.

Михайло Чубай, "Рівненський репортер"

переглядів: 2076

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку