19.02.09
Морозюк засвітився на французькому кінофестивалі
Фільм за участю рівненського актора Георгія Морозюка «Голод-33» переміг на міжнародному кінофестивалі у Франції, здобувши перший приз Анрі Ланглуа. Стрічка, головну роль в якій виконує актор рівненського драмтеатру, знята ще в 1991 році режисером Олесем Янчуком за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь».

Як запевняє постановник стрічки, «Голод-33» — перший художній фільм, знятий в Україні, який порушує тему геноциду українського народу — Голодомору. Його планують перекласти кількома мовами, зокрема російською. На сьогодні стрічка має лише англійські субтитри.

Міжнародний кінофестиваль кінематографічного спадку імені Анрі Ланглуа відбувається у французькому місті Венсан вже вчетверте. Його метою є демонстрація старих відновлених стрічок, а також нових, які висвітлюють теми новітньої історії.

Доктор мистецтвознавства, професор, академік Академії мистецтв України Вадим Скуратівський вважає показ цього фільму на французькому кінофестивалі знаковою подією, а також «світоглядною, політичною та ідеологічною перемогою».

Рівне вечірнє, №14, 19-2-2009

переглядів: 1099

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку