А йому вже сімдесят?
17.04.14
А йому вже сімдесят?
Тихо, непомітно й без зайвого галасу зустрів своє 70-річчя один з найкращих рівненських акторів Георгій Морозюк. Усі урочистості з цього приводу вирішили перенести на травень — творчий вечір актора запланований на 16 травня. Початок о 18.00. Квитки вже у продажу.

Георгій Морозюк на роботу у рівненський театр приходив двічі. Перший раз — після закінчення інституту, пробувши в Рівному аж два дні. І поїхав у Дрогобич, де у тамтешньому театрі пропрацював кілька десятиліть. Повернувся в Рівне у 1997 році вже із званням "народний артист України" і став тут топ-актором. Перераховувати усі ролі немає сенсу, адже донедавна актор з'являвся у більшості рівненських вистав. Але є ключові ролі, за які Морозюк отримав не лише визнання публіки, а й критиків — у вигляді відзнак фестивалів. Зокрема, це ролі зрадженого Миколи в "Украденому щасті", голови єврейської родини Тев'є-молочаря у "Тев'є", деспотичного князя Серадського у "Гальшці Острозькій", жертви чиновників Івана в "Одкровенні від Івана" тощо. Кілька років тому актор серйозно захворів, були побоювання, що він вже не зможе повернутися на сцену. Але актор видужав.

У Рівненському облмуздрамтеатрі ювіляр! (ВІДЕО)

морозюк

Інша творча сторона Морозюка — кіно. Він єдиний з рівненських "слуг Мельпомени, який знявся майже у 30 стрічках, переважно кіностудії ім. О.Довженка. Тут ключовою, очевидно, є роль у стрічці "Голод-33" за повістю Василя Барки "Жовтий князь", де Георгій Морозюк зіграв головну роль. Як згадує актор, фільм показали на українському телебаченні напередодні Всеукраїнського референдуму першого грудня 1991 року, після чого 90 відсотків українців висловились за незалежність. Окрім того, рівнянина можна побачити і в інших історичних стрічках: "Вінчання зі смертю" (про розстріл НКВС весільної процесії), "Нескорений" (історія Романа Шухевича), "Богдан-Зиновій Хмельницький", а також у казці "Золоте курча", де він зіграв вовка.

Андрій Матвіїв, "Рівне вечірнє" №29, 17-4-2014

переглядів: 1506

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку

 

Читайте також: