26.09.13
Рівненські театрали показали у Львові дві вистави
24 та 25 вересня у Львові в Національному театрі ім. Марії Заньковецької рівненські театрали показали дві вистави – «Калігула» та «Каліка із острова Інішмаан».

«Калігула» – це абсурдна трагедія на 2 дії за однойменною п’єсою Альбера Камю. З часу прем’єри цієї вистави в режисурі Сергія Павлюка у 2010 році колектив Рівненського академічного муздрамтеатру одержав багато призів на фестивалях у Дніпродзержинську, Бресті, Херсоні та Тернополі. Роль Калігули виконував заслужений артист України Андрій Куделя.

Інша вистава, «Каліка із острова Інішмаан», – це перша п’єса із трилогії ірландської комедії відомого сучасного драматурга та оскароносного кіносценариста Мартіна МакДонаха. Роль ірландського каліки Біллі зіграв артист драми Ігор Ніколаєв. Директора театру та, власне, режисера «Каліки…» Володимира Петріва по праву можна вважати першовідкривачем іменитого британського автора на українській сцені. Вперше україномовна версія цієї вистави була поставлена у Рівному два роки тому. За те, щоб взяти її в репертуар, довелося заплатити аванс близько 2 тисяч доларів.

«Ці вистави ми вважаємо досить сильними в репертуарі нашого театру. Це не ті традиційні вистави, до яких звикли у Львові. Вони змістовні, хоча місцями і шокують. В обох постановках є глибокий психологічний зміст, який зачіпає до глибини душі», – розповіла керівник літературно-драматичної частини Рівненського академічного музично-драматичного театру Ірена Боровець.

Найбільшим переживанням рівненських театралів було те, як на їхні представлення відреагує львівська публіка. Попри те, що наприкінці кожної вистави глядачі стоячи вітали акторів аплодисментами з вигуками «Браво!», терпцю та зосередженості вистачило не всім відвідувачам театру.

«Львівська публіка завжди була своєрідною. Знаєте, Ліна Костенко колись написала такі слова: «Мойсей народ свій вів через пустелю, Господь послав їм воду за труда…». Так само, я вважаю, що ті глядачі, які сьогодні досиділи до кінця вистави, вони втамували свою спрагу. Звичайно, і у нас теж трапляються глядачі, які не можуть висидіти цілу виставу до кінця, бо вона є надзвичайно складна (про виставу «Каліка…» – Ред). Але той, хто здатен проаналізувати все, що відбувається на сцені, і заради чого все це робиться, той, я думаю, отримав задоволення від нашого театру» , – зазначив директор та художній керівник Рівненського академічного музично-драматичного театру Володимир Петрів.

Він також розповів, що через рік планує поставити ще одну п’єсу МакДонаха: або «Лейтенант із острова Інішмор», або «Людина-подушка». «Коли ми репетирували, я казав акторам, що ці герої амбівалентні. Амбівалентність – це коли людина говорить одне, а думає і робить інше. Персонажі цієї вистави повдягали негативні маски, але насправді усі вони люблять один одного», – каже Володимир Петрів.

Аби ще більше відчути дух острівної Ірландії, керівник театру має намір поїхати разом із трупою на острів Інішмаан. А наразі вдалося дістати один справжній реквізит із тих країв – праску.

Новий театральний сезон у Рівному відкриють комедійною музичною виставою Володимира Петріва «Моя дружина брехуха, або Як повернути чоловіка".

ZAXID.NET

переглядів: 1576

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку