Журі Х Всеукраїнського фестивалю “Тернопільські театральні вечори. Дебют-2012″ визначило переможців
09.12.12
Журі Х Всеукраїнського фестивалю “Тернопільські театральні вечори. Дебют-2012″ визначило переможців
Попри всі матеріальні негаразди, втративши статус Міжнародного, фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют-2012″ успішно завершився. Цього року він був ювілейним – десятим – тому не провести його у рік 125-го дня народження і 75-ї річниці з дня трагічної загибелі Леся Курбаса тернополяни не мали права. Чи відбудеться фестиваль, організатори не знали навіть відкриваючи театральний сезон у жовтні.

Як зазначив на підсумковій прес-конференції начальник управління культури ОДА Григорій Шергей, у Міністерстві культури України попросили виконати умову: фестиваль повинен відбутися і він повинен бути “Дебютом”, тобто виконати своє призначення (за положенням на фестивалі “Тернопільські театральні вечори. Дебют” повинні бути представлені вистави молодих режисерів, – прим. автора). В іншому випадку Міністерство могло б відмовитися від функції співорганізатора, відтак від фінансування.
Утім, свято, на якому молоді режисери можуть “себе показати й на інших подивитися”, відбулося. Завсідники театру переглянули 9 вистав обласних академічних театрів з Коломиї, Івано-Франківська, Рівного, Вінниці, Хмельницького, Київського Національного академічного драмтеатру ім. І.Франка, а також двох Львівських – драмтеатру ім.Л.Українки та Національного академічного драмтеатру ім.М.Заньковецької.  Тернопіль на фестивалі представляла робота кафедри театрального мистецтва ТНПУ ім.В.Гнатюка. Були представлені вистави різних жанрів – від слідчого експерименту до міщанського трагіфарсу (такі відхилення від традиційних театральних жанрів властиві молодій режисурі).
Бюджет фестивалю не передбачав вручення грошових премій, тож, лауреати отримали дипломи, сувенірні тарілки і призи від меценатів.
Після довгих вагань журі таки визначилось із переможцями. У номінації “За честь, достоїнство і вірність професії” за відродження Львівського драматичного театру ім.Л.Українки (раніше він називався театром ім.Радянської Армії) нагороду отримала художній керівник театру Людмила Колосович.
Нагорода “За кращу сценографію” знайшла свого володаря в Івано-Франківську. Ним став художник з костюмів вистави “Фатальні жінки Бальзамінова” академічного обласного музично-драматичного театру ім. І.Франка.
Кращими акторськими ансамблями визнали жіночий ансамбль вистави “Отак загинув Гуска” Коломийського академічного обласного українського драмтеатру ім. І.Озаркевича та актори Хмельницького академічного обласного драмтеатру ім.  М.Старицького за виставу “Дуель”.
“Краще музичне вирішення”, на думку журі, було у виставі Львівського Національного академічного драмтеатру ім. М.Заньковецької “Полліанна” (за Е.Портер). До речі, написав музику композитор родом з Тернополя Богдан Сегін.
У номінації «За пластичне вирішення вистави» нагороджується Влада Бєлозоренко за виставу «Калігула» Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру, а також Ольга Семьошкіна  у виставі «Момент  кохання» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
“Кращою головною жіночою роллю” була також робота заньківчан – її отримала Наталя Боймук за роль Полліанни. А нагорода “За кращу чоловічу роль” поїхала до Рівного (Андрій Куделя за роль Калігули в одноіменній виставі). Ще один переможець цієї номінації – актор Київського Національного академічного драмтеатру ім.І.Франка Євген Нищук (вистава “Моменти кохання” за В.Винниченком).
У номінації “За кращу жіночу роль другого плану” нагороду отримала ще одна заньківчанка – народна артистка України Дарія Залізна. “Кращою чоловічою роллю другого плану”, за присудом журі, стала робота актора Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру Станіслава Лозовського (Гелікон у виставі “Калігула” за А.Камю).
Премія ім. М.Форгеля “За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва України “ дісталась директору меморіального музею-садиби Леся Курбаса у Ст.Скалаті заслуженому працівнику культури України Ользі Василишин.
За словами голови журі народного артиста України Федора Стригуна, на фестивалі не було яскравої режисерської роботи, тому І премії не отримав жоден молодий режисер. Диплом “За кращу режисерську роботу” ІІІ ступеня отримала Оксана Бандура – режисер Вінницького академічного обласного драмтеатру ім. М.Садовського за виставу “”Я б тобі небо прихилив” за п’єсою І.Карпенка-Карого. Дипломи у цій номінації ІІ ступеня отримали два режисери – Орест Пастух за виставу Івано-Франківського академічного обласного драмтеатру ім. І.Франка “Фатальні жінки Бальзамінова” та Богдан Рябкевич за постановку “Полліанна” Львівського Національного академічного драмтеатру ім. М.Заньковецької.
Нагороди у встановленій цьогоріч номінації “Мистецька надія” отримали кілька акторів із Івано-Франківська,  Львова, Коломиї,  а також молодий режисер із Тернополя Ігор Кусяк.
Про тенденції, які побачило високодостойне журі у молодій режисурі, читайте на нашому сайті згодом.

 Новини Тернополя “Погляд"

Публікації по темі
Тернопільський фестиваль молодої режисури цьогоріч без головного переможця

переглядів: 1974

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку