У Рівненському облмуздрамтеатрі готують прем'єру вистави на реальних історіях з Полісся
21.09.23
У Рівненському облмуздрамтеатрі готують прем'єру вистави на реальних історіях з Полісся
В обласному академічному музично-драматичному театрі у Рівному відбувся передпрем'єрний показ вистави Галини Шарко "П'ять пісень Полісся". За основу сюжету взяли п'ять реальних історій, які трапилися впродовж останніх ста років. Учасники передпрем'єрного показу розповіли Суспільному про особливості вистави.

Зрозуміло, що там є якась стилізація, щось дописано. Але загалом це реальні історії, п'ять історій Полісся за 100 років. Це не релігійна вистава абсолютно, але це та вища сила, яка об'єднує всі ці п'ять історій. Я думаю, кожному глядачеві щось відгукнеться і він зрозуміє, для чого це йому", — розповіла режисерка вистави Галина Шарко.


Зі слів актора театру Дмитра Пшечука, кожна пісня триває 15-20 хвилин і за цей час потрібно показати життя героя, всю трагедію і те, що він хоче від життя:

"Чи не вперше я виконую роль реальної людини, яка існувала, не вигадана драматургом, жила недалеко від Рівненщини. Це Овруч, Житомирська область".


<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsferatv%2Fvideos%2F825574589212906%2F&show_text=true&width=560&t=0" width="560" height="429" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Заслужена артистка України Алла Луценко у першій з п'яти пісень зіграла нещасну жінку, яка пережила багато трагічного і не змогла побороти у собі ненависть. Як зазначила акторка, вживаючись в образ, вона знаходила у ньому чимало такого, що перегукується з сьогоденням.

"В людей такі стани психологічні, посттравматичні. Можливо, ці історії дають нам можливість подивитися збоку, до чого може привести агресія, до чого може призвести невміння побороти якісь страхи", — зазначила Алла Луценко.

"П'ять пісень Полісся" — дебютна режисерська робота Галини Шарко. Сценарій належить сучасній українській драматургині Людмилі Тимошенко з Житомирщини. Художнім керівником п'єси став директор Рівненського облмуздрамтеатру Володимир Петрів.

"Мені здається, що це один з найкращих драматургічних текстів, які я крайнім часом зустрічав. Це молодий сучасний драматург. Ці п'ять пісень, ці п'ять історій, їх об'єднує одне — чогось нам з вами сьогодні не вистачає. А чого — нехай це буде секретом. Приходьте на виставу і подивитеся. Мені видається, що режисер тут дуже чітко натякнула на те", — зазначив директор.

Прем'єра "П'яти пісень Полісся" відбудеться 20 вересня на малій сцені облмуздрамтеатру.

переглядів: 360

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку

 

Читайте також: