Театру — тарілки, актору — годинник
13.12.12
Театру — тарілки, актору — годинник
Черговий театральний фестиваль, на який колектив рівненського театру повіз виставу "Калігула", знову став успішним. Рівняни повернулися з Тернополя з трьома нагородами.

Фестиваль молодої режисури "Тернопільські театральні вечори. Дебют-2012" був уже десятим. Його головною умовою є участь вистави, режисеру якої ще немає сорока років. А з усіх придатних для фестивалів постановок у рівненському театрі є лише вистави відносно молодого херсонця Сергія Павлюка.

Зупинилися на "Калігулі", яка для фестивалів, де збираються вибагливі критики, справді підходить якнайкраще. Тим більше, що нещодавно порцію нагород історія про давньоримського тирана привезла з міжнародного фестивалю у Бресті. Але художній керівник та директор рівненського театру Володимир Петрів каже, що колектив не їхав у Тернопіль за нагородою. Хоча, знаючи про інших учасників, рівняни здогадувались, що будуть фаворитами.

Власне, так і сталося — Рівне здобуло три призи-тарілки з портретом Леся Курбаса, якому й був присвячений цьогорічний проект. Приз за "Кращу чоловічу роль", а разом з тим японський годинник отримав сам "Калігула" — заслужений артист Андрій Куделя. Його партнер у багатьох сценах вистави Станіслав Лозовський був відзначений членами журі як "Краща чоловіча роль другого плану". Ще один приз, "За пластичне вирішення вистави", присудили херсонському хореографу Владі Белозоренко, яка працювала над постановкою разом з Павлюком.

Офіційно нагороду "За кращу режисуру" Павлюку не дали. Через те, що він отримував такий приз у 2007 році, а двічі присуджувати одну й ту ж відзнаку одній людині на фестивалі не прийнято. Але оскільки головну нагороду так нікому й не присудили, а рівненська вистава отримала найбільше схвальних відгуків журі, рівняни схильні вважати, що їхня постановка таки була найкращою. Загалом же свої вистави протягом кількох днів на сцені Тернопільського театру ім. Т.Г. Шевченка показали колективи з дев'яти західноукраїнських міст та Києва.

— Але найголовнішим є те, що після нашої вистави оплески глядачів лунали 11 хвилин, я засікав, — говорить Володимир Петрів. — Актори виходили на поклон вісім разів. Це є ознакою головного — глядацького визнання.

Андрій Матвіїв
"Рівне вечірнє"
№95, 13-12-2012

Публікації до теми
Журі Х Всеукраїнського фестивалю “Тернопільські театральні вечори. Дебют-2012″ визначило переможців
Тернопільський фестиваль молодої режисури цьогоріч без головного переможця
Рівненський музично-драматичний театр назвали європейським (ВІДЕО)

переглядів: 1834

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку