11.09.08
Взяли Севастополь
Поки рівненські шанувальники театрального мистецтва чекають на відкриття нового театрального сезону, актори рівненського театру освоюють все нові театральні горизонти. Якщо декілька років тому під словом «гастролі» у театрі розуміли лише поїздки до Луцька, то тепер навпаки. Луцьк рівненських вистав не бачить, а ось театромани далеких міст цілком можуть або отримати позитивні емоції, або посумувати від вистав рівненського виробництва.

З 2 по 6 вересня колектив Рівненського академічного українського музично-драматичного театру святкував 225-річчя з дня заснування Севастополя. Міністерство культури в рамках святкування відрядило від кожної області по одному сильному колективу, від Рівненщини така честь випала «підопічним» Володимира Петріва. Звісно, на перший виступ перед настільки далекою (у географічному та ідеологічному плані) публікою рівняни повезли одну з кращих своїх робіт — драму «Украдене щастя» І. Франка у постановці режисера Василя Юрціва. У головній ролі Миколи Задорожного виступив народний артист України Георгій Морозюк. До речі, на республіканському театральному фестивалі «Перлини сезону» в Івано-Франківську у 2002 році Георгій Морозюк отримав відзнаку «За кращу чоловічу роль». Володимир Петрів згадує, що на кримський показ був аншлаг, причому багато глядачів у традиційно проросійському місті прийшли у вишиванках, що «западенців» дуже порадувало.

А поки сезон у театрі не відкритий, актори та режисери театру продовжуватимуть подорожувати. З 22 вересня рівненський театр братиме участь у республіканському театральному фестивалі у Запоріжжі. Цього разу рівняни повезуть інший свій стовідсотково вдалий проект — «Суперники», режисером якого, як відомо, є тепер вже лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Петрів. Ця вистава на тому ж таки театральному фестивалі «Перлини сезону» у 2004 році була відзначена двома нагородами: за кращу жіночу роль (народна артистка Ніна Ніколаєва у ролі Марфи) та за кращий акторський дебют (артист театру Станіслав Лозовський у ролі Ераста).

Новий театральний сезон стартуватиме 11 жовтня традиційним святковим вечором з присудженням премій найпопулярнішим акторам та виставам театру. Наступного дня на малій сцені відбудеться ще одна, вже урочиста прем’єра для широкого глядача вистави «Останній строк». А після цього актори займуться серйозним приготуванням до ще однієї, вже великої прем’єри. У листопаді театрали вперше побачать рівненський варіант чеховського «Вишневого саду».

Рівне вечірнє

переглядів: 1377

КоментаріДодати коментар

Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку