Петрів Володимир Юліанович
Петрів  Володимир  Юліанович

Директор-художній керівник театру

Народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Народився у 1962 році на Івано-Франківщині в селі Старий Мартинів.

Закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого та Українську академію державного управління при Президентові України.

У Рівненському обласному українському музично-драматичному театрі з 1985 року, спершу як драматичний актор, а з 1997 року — директор, художній керівник театру.

Володимир Петрів знімався у фільмах київської кіностудії ім. О. Довженка: «Ще до війни», «Вир», «Купальські бувалиці», «Україна в вогні» та інших.

Значимою у житті артиста стала роль Богдана Хмельницького у виставі «Берестечко» за історичним романом Ліни Костенко. За створення у березні 2008 року разом з режисером-поставником Олександром Дзекуном він отримав Національну премію України Імені Тараса Шевченка.

Як режисер Володимир Петрів здійснив постановку ряду вистав Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру. Серед них «Суперники» М. Манохіна, «Марія Тюдор» В. Гюго, «Одкровення від Івана» А. Крима, «Останній строк» В. Распутіна,  «Ненормальна» Н. Птушкіної, «Каліка з острова Інішмаан» Мартіна МакДонаха та інші. Більшість з них відзначені нагородами журі українських та міжнародних театральних фестивалів

Творчу роботу Володимир Петрів поєднує з педагогічною. Він є професором Словацької академії мистецтв (м. Банська Бистриця, Словаччина) та працює з курсом студентів Рівненського державного гуманітарного університету.

Керівник Рівненського облмуздрамтеатру отримав премію у галузі театрального мистецтва